23 Ağustos Cuma


Şanslı ve ailesine başkan şefkati

Şanslı ve ailesine başkan şefkati   Karacabey Belediyesi, 2010 yılından bu yana aktif bir şekilde makam balkonunu kullanan ‘Şanslı’ isimli kumruyu...
Bu Haber 9 Ağustos 2018 16:49 Yayınlandı

 

Karacabey Belediyesi, 2010 yılından bu yana aktif bir şekilde makam balkonunu kullanan ‘Şanslı’ isimli kumruyu ve ailesini ağırlamaya devam ediyor.

 

Belediye başkanlık makamının balkonunu adeta mesken tutan “Şanslı” ve ailesi, her yıl yaz aylarında bu balkonu yavruları için kullanıyor.

 

‘Hayvan dostu şehir’ sloganıyla da sık sık gündeme gelen Karacabey Belediyesi’nin bu konukları, doğaya karşı olan hassasiyetinde adeta temsilcileri oldular.

 

Belediye Başkanı Ali Özkan, makam odasının balkonunu kuşların yavru dönemlerinde kullanmazken, görevliler de sadece yem ve su koymak için balkonun kapısını açıyor.

 

Tüm canlılar değerlidir

 

 

Başkan Özkan yaptığı açıklamada,“Doğamızın, mahallemizin bir parçası olan tüm canlılar bizim için değerlidir. Bizim belediyecilik anlayışımız sadece insanı değil, tüm canlıları kapsamaktadır. Bu kumrularda yıllardır burayı mesken tutmuşlar. Bizden önce de buradaydılar, bizden sonra da burada olmaları için çabalıyoruz. Arkadaşlarımız ismini “Şanslı” koymuşlar. Hakikaten belediyenin en güzel yerini kendine ev yapmış” şeklinde konuştu.

 

Sokak hayvanlarına destek

 

Bu zamana kadar sokak hayvanları için yem ve su kaplarından yaklaşık 10 bin tane dağıttıklarını ifade eden Özkan,“Sokak hayvanları için bazı önemli noktalarda otomatik suluklarımız da mevcuttur. Bizler, üstümüze düşeni yapıyoruz. Bunun yanında, vatandaşlarımızdan da çevremizi paylaştığımız diğer canlılara karşı, daha duyarlı ve hassas davranmalarını diliyoruz” şeklinde konuştu.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM