23 Mayıs Perşembe


Şampiyonluk kupası ŞBT’nin

Şampiyonluk kupası ŞBT’nin İlkokul 4. Sınıf öğrencilerinin katılımıyla 23 Mart 2018 tarihinde başlayan İlkokul 4. Sınıflar Futbol Turnuvası, 3...
Bu Haber 12 Nisan 2018 16:36 Yayınlandı

İlkokul 4. Sınıf öğrencilerinin katılımıyla 23 Mart 2018 tarihinde başlayan İlkokul 4. Sınıflar Futbol Turnuvası, 3 Nisan 2018 tarihinde yapılan final müsabakaları sona erdi. Turnuvanın final maçında Şehit Bahadır Tayfur İlkokulu ile Cumhuriyet İlkokulu karşı karşıya geldi. Final müsabakasında rakibini 2-1 skor ile geçen Şehit Bahadır Tayfur İlkokulu, turnuvayı şampiyon olarak tamamladı.

 

Final müsabakasının ardından İlçe Kaymakamı Yusuf Gökhan Yolcu, Belediye Başkanı Ali Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ayhan Sağlam, okul müdürleri ve velilerin katılımı ile ödül töreni düzenlendi.

 

Törende kısa bir konuşma yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ayhan Sağlam, “İlçemiz Sentetik Çim Futbol Sahası’nda organize ettiğimiz ve BOSE kapsamında 3 hafta süren müsabakalara 8 okulumuzdan 96 minik öğrencimiz katıldı. Şenlik havasındaki müsabakalarda çekişme üst düzeyde gerçekleşti. Katılım sağlayan tüm okullarımıza, hakem olarak görev yapan Beden Eğitimi öğretmenlerimize teşekkür ederim” dedi.

 

Ödül töreninden önce minik sporcularla sohbet eden Belediye Başkanı Ali Özkan ise, “İlçemizin spor faaliyetlerindeki yükselişini mutlulukla takip ediyoruz. İlçe Milli Eğitim ve Gençlik Spor Müdürlüklerimizle uyumlu ve birbirini destekler projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Futbolda, güreşte, voleybolda ve basketbolda ciddi ivmeler kazandık. Yakında Ata sporumuz Okçulukta da branş tescili yaparak bu alanda ilçemizde ilgili ve yetenekli evlatlarımızı eğitmeye başlayacağız. Bu konudaki hazırlıklarımız tamamlanma aşamasında. Bu vesile ile Karacabey’imizdeki gençlere sahip çıkan tüm kurum ve kuruluşlara, emeği geçen spor adamlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

 

 

Törenden sonra Türkiye Güreş Şampiyonası için Rize’ye gidecek olan 59 kilo Grekoromen güreşçimiz Emir Sadı yolcu edildi.

 

Turnuvada Gol Krallığı’na ulaşan Cumhuriyet İlkokulu Öğrencisi Kayra Toprak’ın ödülünü Amcası Fethi Toprak verirken; şampiyon takım Şehit Bahadır Tayfur İlkokulu ödülünü Kaymakam Yusuf Gökhan Yolcu’nun elinden aldı. İkinci olan takım Cumhuriyet İlkokulu’na ödülünü Belediye Başkanımız Ali Özkan takdim etti. Turnuvada üçüncülüğü elde eden Uluabatlı Hasan İlkokulu da ödülünü İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin’den aldı. En Centilmen Takım seçilen Atatürk İlkokulu’na ise kupasını Müftü Durmuş Ayvaz sundu.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM