21 Mayıs Salı;


Sağlıkta daha ‘iyi’ olmalıyız

Sağlıkta daha ‘iyi’ olmalıyız İYİ Parti Karacabey İlçe Başkanı Ayhan Tayfur, Bursa Büyükşehir ve Karacabey Belediye Meclis Üyesi Hüsnü Doğruoğlu...
Bu Haber 15 Mart 2018 17:12 Yayınlandı

İYİ Parti Karacabey İlçe Başkanı Ayhan Tayfur, Bursa Büyükşehir ve Karacabey Belediye Meclis Üyesi Hüsnü Doğruoğlu ve İYİ Partili Kadınlar, sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlamak için ilçedeki sağlık kurumlarını ziyaret etti.

 

İYİ Partili kadınların yoğun katılımı ile gerçekleşen ziyaretlerde, İYİ Partili kadınlar, elleriyle hazırladıkları karanfilleri kucak dolusu sevgileri ve İYİ niyetleriyle sağlık çalışanlarına ulaştırdılar.

 

İYİ Partililer, ilk olarak Karacabey Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Arif Kadri Balcı’yı ziyaret ettiler. Ardından poliklinik doktorlarını ve sağlık çalışanlarını ziyaret ederek Tıp Bayramlarını kutlayan İYİ Partililer, daha sonrada hastaları ziyaret ettiler.

 

İYİ Partililer son olarak ta, Aile Hekimliği Merkezlerini, Özel Sağlık Kuruluşlarını ve Eczaneleri ziyaret ederek günün önemine vurgu yaptılar.

 

 

İYİ Parti Karacabey İlçe Başkanı Ayhan Tayfur, ziyaretlerin ardından yaptığı açıklamada, “Tabi ki devlet olarak vatandaşlarımızın hastalıklardan uzak, sağlıklı bireyler olarak yaşamalarını sağlamak öncelikli görevimiz olmalıdır. Sağlık hizmetleri için gerekli teknoloji, ilaç sanayi, sağlık personeli ile ilgili sorunların ivedilikle halledilmesi elzemdir. Bir nefeslik sıhhatin bile değerinin ölçülemeyeceğinin bilincinde olarak, tıp ile ilgili yatırımların gerçekleştirilmesi gereklidir.

 

 

Hasta hakları konusunda toplumun bilinçlendirilmesinin yanı sıra, görevi başında şiddete maruz kalan sağlık çalışanlarının da korunması başlı başına çözülmesi gereken bir sorundur. Ulu Önderimiz M. Kemal ATATÜRK’ün ‘Beni Türk Hekimlerine Emanet Ediniz’ sözlerine yürekten katıldığımızı ifade ederken; gece-gündüz, yağmur-çamur, bayram tatili demeden, bütün olumsuzluklara rağmen büyük bir özveriyle görev yapan, başta doktorlarımız ve hemşirelerimiz olmak üzere bütün sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramını kutluyoruz” şeklinde konuştu.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM