20 Ocak Pazar


Rekabet için okumak şart

Rekabet için okumak şart Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan tarafından yaklaşık 3 ay önce başlatılan ve ilçedeki ilk ve ortaokul...
Bu Haber 8 Mart 2018 16:40 Yayınlandı

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan tarafından yaklaşık 3 ay önce başlatılan ve ilçedeki ilk ve ortaokul öğrencileri ile gerçekleştirilen ‘Başkanımla okuyorum’ etkinlikleri, tüm hızı ile devam ediyor.

 

Etkinliklerin bu haftadaki bölümüne kırsalda yer alan Beylik Mahallesi ev sahipliği yaparken, Başkan Ali Özkan, etkinlikler kapsamında, Beylik Mahallesi İlkokulu ve Orta Okulu’ndaki minik öğrencilerle biraraya geldi. Öğrenciler, Başkan Özkan ile aynı masada kitap okuma heyecanına ortak oldu.

 

Belediye Başkanı Ali Özkan, bu anlamlı etkinlik için katılım gösteren öğrencilere teşekkür ederek, eğitim ve öğretime son derece önem verdiklerinin altını çizdi.

 

 

Bu zamana kadar, ilçede çeşitli projeleri hayata geçirdiklerini belirten Özkan, “Bugün de böyle güzel bir sosyal sorumluluk projesi ile kırsal mahallelerimizdeki okullarımızda, sizlerle bir araya gelmenin sevincini yaşıyoruz. Kitap okumanın giderek köreldiği ve yerini sanal ortamların aldığı günümüzde, halen kitap okuma alışkanlığını sürdüren arkadaşlarımız elbette var. Bizler, bunların çoğalması için böyle bir etkinlikte buluştuk. Etkinliğe katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

İlçe merkezi ve tüm kırsaldaki öğrenciler ile gerçekleştirilen kitap okuma etkinliğini genişleterek sürdürmeye kararlı olduklarını dile getiren Özkan, hızlı okuma ve okuduğunu anlama ile bu bilgilere yorum getirebilme alışkanlığının, erken yaşlardan itibaren mutlaka kazanılması gerektiğini kaydetti.

 

Özkan, bu alışkanlığın hayatın tüm evrelerinde başarıya ulaşmak ve diğer ülke gençleri ile rekabet edebilmek adına vazgeçilmez gereklilik olduğunu ifade ederek, öğrencilere çeşitli okuma kitapları hediye etti. Anlamlı etkinlikte ayrıca, öğrenci ve öğretmenler Başkan Ali Özkan’a çiçek ve plaket takdiminde bulundu.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM