16 Haziran Pazar


RAM’dan otizm farkındalığı

RAM’dan otizm farkındalığı   Karacabey Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) tarafından önceki gün Sevgi Yolu üzerinde Otizm Farkındalık Standı...
Bu Haber 15 Nisan 2019 16:43 Yayınlandı

 

Karacabey Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) tarafından önceki gün Sevgi Yolu üzerinde Otizm Farkındalık Standı kuruldu.

 

Karacabey Kaymakamı Yusuf Gökhan Yolcu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri tarafından ziyaret edilen stantta, Otizm Farkındalık Ayı kapsamında konuklara, Karacabey RAM tarafından hazırlanan broşürler dağıtılarak bilgi sahibi olmaları sağlandı. Ayrıca, otizmli öğrencilerin hazırlamış oldukları el baskılı ve resimli tişörtler de ziyaretçilere hediye edildi.

 

Karacabey RAM Müdürü Müslüm Karataş, otizm ile ilgili ipuçlarından bahsederek, erken tanının önemli olduğunu, bu çocukların eğitimle gelişme gösterebileceklerini ve bu konuda ailelere her türlü desteği sunabileceklerini vurguladı.

 

 

İlçe Milli Eğitim Müdür Emin Dingin ise, “Otizmli öğrencilerimizi ayrıştırmadan, akranlarıyla birlikte eğitim almaları gerekiyor. Bu konuda çocuklarımız sosyal etkileşime ihtiyaç duyuyor ve toplumla kaynaşmaları gerekiyor. Otizm Farkındalı Ayı çalışmaları kapsamında emeği geçen Karacabey Rehberlik Araştırma Merkezi yöneticilerini ve kurumdaki tüm çalışanları tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dilerim” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM