23 Ağustos Cuma


Park cezaları vatandaşı çileden çıkarttı

Park cezaları vatandaşı çileden çıkarttı   Karacabey İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik ekiplerinin, gece saat 04.00 ve 05.00 civarlarında mahalle arasında kaldırıma...
Bu Haber 9 Kasım 2018 07:00 Yayınlandı

 

Karacabey İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik ekiplerinin, gece saat 04.00 ve 05.00 civarlarında mahalle arasında kaldırıma park etmiş araçlara kestiği hatalı park cezaları vatandaşların tepkisine neden oluyor.

 

Özellikle gün boyu ilçenin meydanında ve civarındaki ana güzergahlarda yaşanan bu park sorunları dururken, sabaha karşı yazılan hatalı park cezalarına bir anlam veremeyen vatandaşlar, “Her mahallede eski evler yıkılıyor yerine yeni evler yapılıyor. Dolayısıyla park sorunu artıyor. Peki park edecek yer var mı? Yok. O zaman biz bu araçlarımızı sırtımıza alıp eve mi götüreceğiz. Her yere dubaları çakmakla bu iş çözülmez. Hem park yeri yaratmayacaksınız, hem yolları engelleyeceksiniz ondan sonrada trafiğin bile olmadığı bir saatte kaldırımlara park eden araçlara ceza keseceksiniz. Evet kaldırıma araç park edilmez ama el insaf, bu kadar araç nereye park edecek. Kaldı ki bir otopark bile yokken” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

 

 

Öte yandan, Cumhuriyet Alanı’nda ve bağlı sokaklarda yaşanan bu görüntülerde, ilçedeki trafik ve park sorununu gözler önüne sermiş oluyor. Yasak olmasına rağmen Cumhuriyet Alanı’nda ikinci sıraya park eden araçlar ve bazı işyerlerinin önündeki yolları işgal eden vatandaşların görmezden gelinmesi de tepkilere neden oluyor.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM