16 Haziran Pazar


Paraşütçüler komşuda buluşuyor

Paraşütçüler komşuda buluşuyor   Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl 9’ncusu düzenlenen Turizm ve Havacılık Festivali, hafta sonu gerçekleştirilecek....
Bu Haber 6 Eylül 2018 16:29 Yayınlandı

 

Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl 9’ncusu düzenlenen Turizm ve Havacılık Festivali, hafta sonu gerçekleştirilecek.

 

Ağustos ayında yapılması planlanan fakat hava muhalefetinden dolayı ertelenen festival, Türkiye’nin birçok şehrinden yüzlerce yamaç paraşütçüsünün katılımıyla 8-9 Eylül tarihlerinde icra edilecek.

 

Mustafakemalpaşa Sportif Havacılık Kulübü ile birlikte düzenlenecek Turizm ve Havacılık Festivali, elverişli hava akımlarına sahip olan 420 metre yükseklikteki Erkızı Tepesi’nde yapılacak.

 

Spor ve doğa iç içe

 

 

Üçbeyli Mahallesi’nde özel olarak hazırlanan bir alana iniş yapacak olan yamaç paraşütçüleri iki gün boyunca gökyüzünü renklendirerek görsel şovlara imza atacak. Yamaç paraşütüyle yolcu olarak uçmak isteyenler bu yıl da tandem paraşütle (iki kişilik paraşüt) uçuş heyecanı yaşayabilecek.

 

Alternatif sporlara elverişli doğasıyla son yıllarda sporcuların ilgi odağı olan Mustafakemalpaşa’nın bu potansiyelini geniş katılımlı organizasyonlarla tanıttıklarını söyleyen Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, vatandaşların organizasyonu izleyebilmesi için etkinlik günleri sabah saat 9.00’da Öğretmenevi önünden otobüs kaldırılacağını kaydetti.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM