18 Şubat Pazartesi


Osmanlı naraları değil adalet istiyoruz

Osmanlı naraları değil adalet istiyoruz   Karacabey Alperen Ocakları İlçe Başkanı Ersin Gökkaya, çocukların hunharca ve sapık duygularla katledildiği bir dünyada...
Bu Haber 9 Temmuz 2018 16:42 Yayınlandı

 

Karacabey Alperen Ocakları İlçe Başkanı Ersin Gökkaya, çocukların hunharca ve sapık duygularla katledildiği bir dünyada hiç kimsenin masum olmadığını belirterek, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunduğumuz 2 milyon imza dikkate alınmamış ve şu günlerde yıllar önce uygulanmaya alınması gereken idam tartışmaları yeni gündeme alınmıştır” dedi.

 

Alperen Ocakları İlçe Başkanı Ersin Gökkaya, yazılı yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Tecavüz haberleri yüreklerimizi yakmıştır. Önce Özgecan Aslan, sonra minik Eylül ve Leyla’nın katliamları halen zihinlerimizdedir. İdamın kaldırıldığı 2002 senesinden bu tarafa ülkemizde ahlaksızlık karnesi her geçen gün artmaktadır. Ülkemizdeki malum olayların yaşanmasının hemen ardından sosyal medya hesaplarında ‘Yaşasın Cezaevi Katliamı’ başlıklı yazılar ülkemizdeki adalet sisteminde bu suçluların hak ettiği cezanın olmadığının kanıtıdır. Adaleti devletin mahkemesinden değil, cezaevindeki başka bir suçludan beklemektedirler. Adaleti başka kişilerden değil, mahkemelerimizden istiyoruz.

 

 

Tüm cihana adaletle hükmetmiş bir ecdadın torunları olan bizler sözde ‘Osmanlı diriliyor’ naralarını değil, Osmanlı adaletini istiyoruz. Bu ülkeye idam cezası biran evvel getirilmelidir. Başta 30 bin kişinin katili İmranlı’daki bölücü hainler olmak üzere, 15 Temmuz’da ülke bekasına kasteden darbeci hainler ve tecavüzcü şerefsizler asılmalıdır. Cumhurbaşkanımızdan isteğimiz, milletin sesine kulak verilmesidir. Bizler Kur’an-ı Kerim’in belirttiği hitapla ‘kısasta hayat vardır’ anlayışıyla gerekenin yapılmasını istiyoruz ve idam istiyoruz”

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM