23 Ağustos Cuma


O’nun devrimlerine sahip çıkacağız

O’nun devrimlerine sahip çıkacağız   Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Karacabey Şube Başkanı Ercan Yıldız, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla...
Bu Haber 9 Kasım 2018 05:00 Yayınlandı

 

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Karacabey Şube Başkanı Ercan Yıldız, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.

 

Açıklamasına, “Ulusal kurtuluş mücadelemizin önderi, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurucusu büyük asker ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde saygı, minnet ve özlemle anıyoruz” diyerek başlayan Başkan Yıldız şunları söyledi;

 

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk emperyalist güçlere karşı başlatmış ve başarmış olduğu bağımsızlık mücadelesi ile sadece Türk ulusuna değil tüm mazlum uluslara umut ve önder olmuştur. Eşsiz insan Atatürk ‘Beni görmek demek yüzümü görmek demek değildir. Beni ve fikirlerimi anlıyorsanız, bu kafidir’ diyerek bizlere aslolanın fikirlerini öğrenerek ilke ve devrimlerine sahip çıkmak olduğunu ifade etmiştir.

 

‘Benim naciz vücudum elbet toprak olacak ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır’ diyen büyük önder bizlere armağan ettiği ve en değerli eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti Devletini koruma, kollama ve yaşatma görevini yine bizlere bırakarak, bu konuda gelecek için ne kadar umutlu olduğunu göstermiştir.

 

Ancak ülkemiz gelinen noktada sürekli ayrışmalara ve çatışmalara itilmekte, akıldan, bilimden, teknolojiden, sanattan, üretimden alıkonmakta, gelecek nesillerimizin dahi maddi ve manevi açıdan telafi etmekte çok zorlanacakları değerli zamanlar yitirilmektedir.

 

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ulusun sinesinde özgür bir birey olmak kadar dünyada mutluluk var mıdır?’ sözünde anlam bulan ve bireysel mutluluğun, özgürlüğün, zenginliğin ancak toplumda bir bütün halinde sağlanacak mutluluk, özgürlük ve zenginlikle elde edilebileceğini ifade ettiği çok açıktır.

 

Toplumumuzun ve insanımızın madden ve manen çok yorulduğu, yıprandığı, ortak değerlerimizin tahrip edildiği, adeta bir ulusun dönüştürülmeye çalışıldığı zannı veren uygulamalara şahit olduğumuz bu zor günlerden çıkışımız akıl ve bilim ışığında önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerine sahip çıkarak ve sarılarak olacaktır.

 

Atatürk’ü anlayan, düşüncelerindeki derinliği kavrayan, aklın ve bilimin yol göstericiliğinde yaşamını biçimlendiren kuşaklar, Türkiye Cumhuriyeti’nin her dönemde ayakta kalmasının, bağımsız, çağdaş, ulusal bir devlet olarak varlığını sürdürmesinin en büyük güvencesi olacaklardır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin değerleri etrafında kenetlenerek birlik ve beraberliğimizi koruma, Cumhuriyet‘in kazanımlarını, Atatürk ilke ve devrimlerini gelecek nesillere aktarma sorumluluğu ile büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ü aramızdan ayrılışının 80. yılında saygı, minnet ve özlemle anıyoruz”

 

ADD’den tiyatro etkinliği

 

Öte yandan, ADD Şube Başkanı Ercan Yıldız, 10 Kasım dolayısıyla bir tiyatro etkinliği düzenleyeceklerini söyledi. Samsun Sanat Tiyatrosu tarafından Kuvayi Milliye Destanı isimli tiyatro oyununun 11.11.2018 tarihinde saat.20.00’de Şükran Yemişcioğlu Kültür Merkezi’nde sahneleneceğini belirten Başkan Yıldız, oyunun öğrencilere ücretsiz olacağını ifade ederek, tüm Karacabeylileri davet ettiklerini söyledi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM