20 Temmuz Cuma


Onları korumak kutsal bir görevdir

Onları korumak kutsal bir görevdir Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ‘4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ kapsamında önemli bir mesaj yayınladı....
Bu Haber 6 Ekim 2017 09:55 Yayınlandı

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ‘4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ kapsamında önemli bir mesaj yayınladı.

 

Başkan Özkan, ‘Dünya Hayvanları Koruma Günü’ mesajında, yaratılmışların en yücesi olan insanoğlunun, diğer yaratılmış tüm canlıların haklarını gözetip kollamasının, yüce dinimizin en güzel emirlerinden biri olduğunu hatırlattı.

 

Hayvanlara karşı duyarlı olmalı

 

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan mesajında, İslam’ın muazzez peygamberinin çevresindeki kişilere söylediği, ‘Merhametli olmadan imanlı olamazsınız’ öğüdüne, sahabenin verdiği ‘Ya Resulallah, hepimiz merhametliyiz’ şeklindeki cevabını anımsatarak, peygamber efendimizin de bu sözlere karşılık, ‘Yalnız insanlara değil, bütün mahlûkata merhametli olmak gerekir’ hadisini örnek gösterdi.

 

Başkan Ali Özkan; “Ortak yaşam alanlarını paylaştığımız evcil hayvanlar ile diğer tüm hayvanların yaratılışlarında, ilahi bir hikmet olduğu hepimizce mutlaka kabul görmelidir. Bu bilinç ve şuur içinde, tüm insanlık âlemi olarak onları koruma ve haklarını gözetme konusunda, son derece duyarlı olmak bizler için önemli bir borç ve emirdir. ‘Dünya Hayvanları Koruma Günü’ bu anlamda, tüm hayvanların yaşam hakkına sahip olduklarını hatırlamamız açısından oldukça önemlidir” şeklinde konuştu.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM