17 Ocak Perşembe


Önceliğimiz gazetecilerin özgürlüğü

Önceliğimiz gazetecilerin özgürlüğü AK Parti Karacabey İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli, Tanıtım ve Medya Başkanı Furkan Yolyapan, Başkan...
Bu Haber 11 Ocak 2018 10:36 Yayınlandı

AK Parti Karacabey İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli, Tanıtım ve Medya Başkanı Furkan Yolyapan, Başkan Yardımcısı Oray Üsküdar, Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri Filiz Özsu ve Nazmiye Us ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle Takip Gazetesi’ni ziyaret etti.

 

AK Partiler gerçekleştirdiği ziyarette, gazetecilerin halkın sesi olma ve kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini başarıyla yerine getirdiğini ve mesleğin zor şartlarına karşın üstün bir çaba ile topluma hizmet ettiğini belirterek, Takip Gazetesi’nin ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

 

Vatandaşların doğru zamanda, doğru bilgiye ulaşması ve toplumsal farkındalığın arttırılması yolunda en etkili aracın basın olduğunu vurgulayan AK Partililer, “Büyük bir özveri ve fedakârlık içinde bu kutsal görevi ifa eden siz basın mensuplarına ne kadar teşekkür etsek az. İlçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan siz değerli gazetecilerimizin ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, ebediyete intikal eden basın çalışanlarını rahmetle anar, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunarak başarılarının daimi olmasını dilerim” diye konuştu.

 

AK Partililer ayrıca, toplumun sesi olan ilçe basınını her zaman önemsediklerini belirterek, “AK Parti haberlerinin kamuoyuna duyurulmasında gösterilen hassasiyet nedeniyle Takip Gazetesi’ne şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

 

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında basın mensuplarının, ülke için çok önemli görevler yaptığına işaret eden AK Partililer, şunları kaydetti: “Basınımız, Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın görüşlerini canlı yayınlarla halka ileterek, darbe girişiminin engellenmesinde önemli bir görev üstlendiler. Ardından demokrasi nöbetlerinde milletimizle sabahlara kadar bekleyerek, görevlerini en iyi şekilde, fedakârca yerine getirdiler. Bu anlamda da yerel ve yaygın basın mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hükümet olarak gazetecilerimizin daha rahat, daha özgür, daha güvenli şartlarda görev yapabilmelerini sağlamak, göreve geldiğimiz günden bugüne önceliklerimiz arasında yer almıştır”

 

Öte yandan ziyarette Karacabey’e yapılan ve yapılması planlanan hizmetler hakkında da fikir alışverişinde bulunuldu.

 

Takip Gazetesi sahibi Alper Tunalı da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli ile Tanıtım ve Medya Başkanı Furkan Yolyapan, Başkan Yardımcısı Oray Üsküdar, Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri Filiz Özsu ve Nazmiye Us’a teşekkürlerini iletti.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM