21 Mayıs Salı;


Önceliğimiz engelli vatandaşlarımız

Önceliğimiz engelli vatandaşlarımız   Belediye Başkanı Ali Özkan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile bir mesaj yayınlayarak, her...
Bu Haber 3 Aralık 2018 15:45 Yayınlandı

 

Belediye Başkanı Ali Özkan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile bir mesaj yayınlayarak, her zaman engellilerin yanında oldukları söyledi.

 

Başkan Özkan mesajında şu görüşlere yer verdi: “Doğuştan veya daha sonradan çeşitli nedenlerle gerçekleşen engelli olma hali, her sağlıklı insanın karşılaşabileceği durumlardan birisidir. Engeli olan kardeşlerimiz yaşadıkları toplumda sağlık, sosyal yaşam ve birçok yaşamsal hizmetlerden sorunsuz biçimde yararlanması onların en temel haklarıdır.

 

Biz, sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde, engelli kardeşlerimizin, ilçemizde daha rahat ve daha konforlu bir şekilde gündelik yaşamlarını devam edebilmeleri adına gerekli tüm çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Onların sorunlarıyla oluşturduğumuz ekipler ile daha yakından ilgilenmeye gayret ediyoruz ve edeceğiz. Ayrıca engelli kardeşlerimiz ve ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızdan gelen hayatı kolaylaştıracak talepleri yerine getirmek için her daim hizmetinizde olacağız. Bu konuda ki talep ve isteklerinizi bizzat yada telefon yoluyla rahatlıkla belediyemize iletebilirsiniz.

 

 

Engellileri verimli olacakları iş ve mesleklere kavuşturmak, hayatlarını bizatihi idame ettirecek sosyal fırsatlara eriştirmek için vakit kaybedilmemelidir. Belediye olarak kazaları önleyici tedbirler geliştiriyor, engellilerin karşılaştıkları ulaşım, erişim ve dolaşımla ilgili güçlükleri en aza indirerek onlara sunulan tıbbi ve mesleki rehabilite imkânları çeşitlendirilip, artırılmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.

 

Her zaman engelli kardeşlerimizin yanındayız ve her fırsatta da onların haklarını savunup onların hayatlarını kolaylaştırıcı tedbirler almaya devam edeceğiz. Biz, belediye olarak göreve geldiğimiz günden bu yana engelli vatandaşlarımızın sorunlarına samimiyetle eğildik; bu sorunlara çözüm üretmek, engelli kardeşlerimizin toplumla bütünleşmelerini, işgücüne katılmalarını, huzur ve refahlarının artmasını sağlamak için özveriyle çalıştık. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına öncelik vermeye, bu sorunların çözümüne ciddiyetle eğilmeye, engelli vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını, her türlü talebini karşılamaya devam edeceğiz”

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM