23 Mayıs Perşembe


Okuma yazma öğrenenlere belge!

Okuma yazma öğrenenlere belge!   Karacabey’de açılan okuma yazma kurslarında başarılı olan kursiyerlere başarı belgeleri verildi.   Karacabey’de Okuryazarlık Seferberliği...
Bu Haber 24 Mayıs 2018 16:48 Yayınlandı

 

Karacabey’de açılan okuma yazma kurslarında başarılı olan kursiyerlere başarı belgeleri verildi.

 

Karacabey’de Okuryazarlık Seferberliği İlçe Yürütme Kurulu çalışmaları çerçevesinde tespit edilen okur yazar olmayan vatandaşlara, yabancı uyruklulara ve Suriyelilere yönelik Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce açılan okuma yazma kursları tamamlandı.

 

17 merkezde açılan 37 okuma yazma kursuna, 51´i erkek 395´i de kadın olmak üzere toplam 446 kursiyer katıldı. Kursları başarıyla tamamlayıp belge almaya hak kazanan kursiyerlere, önceki gün, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ramazan Özyaman, okullarının bünyesinde kurs açan okul müdürleri ve mahalle muhtarları ile kurslarda görev alan öğretmenlerinin katılımıyla kurs merkezlerinde düzenlenen törende, Kaymakam Yusuf Gökhan Yolcu tarafından, okuryazarlık belgeleri verildi.

 

 

Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, törende yaptığı konuşmada, “Okuma yazma bilip de hiç okula gitmeyen ve herhangi bir yerde hiç belge almayanların bulundukları mahalle muhtarına veya Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne mutlaka başvurmaları, ayrıca okuryazarlık seferberliği devam ettiğinden, okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızın veya Suriyeli ve diğer yabancı uyruklu kişilerin de aynı şekilde başvuru yapmaları gerekmektedir” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM