27 Mart Çarsamba


Okullar eğitim öğretime hazırlanıyor

Okullar eğitim öğretime hazırlanıyor   Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, 2018-2019 eğitim öğretim yılı hazırlıklarının tüm hızıyla sürdüğünü...
Bu Haber 17 Temmuz 2018 07:10 Yayınlandı

 

Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, 2018-2019 eğitim öğretim yılı hazırlıklarının tüm hızıyla sürdüğünü duyurdu.

 

2018-2019 eğitim öğretim yılı hazırlık sürecinin okulların kapanmasıyla birlikte başladığını ve ilçedeki tekli eğitime geçme çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Dingin, “Yeni inşaatların yapımı hızla devam ederken, bir yandan da tadilat ve onarım işleri İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce ve Karacabey Belediye Başkanlığınca yapılmaktadır” dedi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, inşaatı devam etmekte olan ve KTSO tarafından yaptırılan Mesleki Eğitim Merkezinde ve Bursa Valiliği YİKOB tarafından Tabaklar Mahallesinde inşaatı tamamlanmak üzere olan ortaokul binası inşaatında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

 

Yetkililer, inşaatların yeni eğitim öğretim yılına yetişeceğini belirtirken, bu durumda tekli eğitime geçilebileceğini söylediler.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin de yaptığı açıklamada, “Karacabey, KTSO sayesinde 25 yıllık bir hayaline daha kavuşarak Mesleki Eğitim Merkezi hizmet binası faaliyete geçirilecektir. KTSO Mesleki Eğitim Merkezinin faaliyete geçmesiyle gerçek anlamda sanayi, sektör ve okul iş birliği sağlanacaktır. KTSO Mesleki Eğitim Merkezinin Karacabey’e kazandırılmasında başta KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Naci Güncü olmak üzere Yönetim Kurulu Üyelerine ve tüm sektör temsilcilerine teşekkür ederim.

 

Öte yandan, yine okullarımızın boya, badana ve tadilat çalışmaları devam etmektedir. Tüm bu inşaatların boya, badana ve tadilatının yapılmasında emeği geçen başta Karacabey Belediye Başkanı Sayın Ali Özkan olmak üzere, tüm belediye yetkililerine teşekkür ederim” dedi.

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tadilat ve onarımı yapılan okullar.

1- Karacabey Anadolu Lisesi

2- Dayı Karacabey Anadolu Lisesi

3- Cumhuriyet İlkokulu

4- Atatürk İlkokulu

 

Karacabey Belediye Başkanlığı tarafından boya, badana ve tadilatı yapılan okullar.

1- İstiklal Ortaokulu

2- Şht. Özcan Özsoy Kız Anadolu İ.H.L.

3- Muhsin Özdamar Ortaokulu

4- Sultaniye İlk ve Ortaokulu

 

Karacabey Belediye Başkanlığınca boya, badana ve tadilatın yanı sıra Ek İnşaat olarak kantin, çok amaçlı salon vs yapımı tamamlanan okullar.

1- Şht. Uz. Çvş. Cemil Turan İlk ve Ortaokulu

2- Şht. Serkan Şahin Ortaokulu

3- Ömer Matlı İlkokulu

4- Şht. Bahadır Tayfur İlkokulu

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM