23 Nisan Salı;


Okul sporlarında büyük başarı

Okul sporlarında büyük başarı   2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları’nda Karacabey, 17 ilçe içerisinde ilk üçe girerek bu alanda...
Bu Haber 16 Temmuz 2018 17:13 Yayınlandı

 

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları’nda Karacabey, 17 ilçe içerisinde ilk üçe girerek bu alanda önemli bir başarıya imza attı. Resmi müsabakalara katılan okul kulübü takım sayısı ve lisanslı sporcu sayıları baz alınarak yapılan ölçümlerde en başarılı ilçeler sıralamasında Kestel’den sonra Karacabey yer aldı.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde yapılan törende Karacabey’in başarı ödülünü alan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ayhan Sağlam, “İlçemizde okulların açılması ile planlanan faaliyetlerimiz hiçbir aksama olmadan tamamlanmış ve belirlenen hedeflere ulaşılmıştır” dedi.

 

Karacabey’in elde ettiği bu başarıda en büyük katkıyı beden eğitimi öğretmenlerinin verdiğini vurgulayan Sağlam, “Bizler sadece planlama ve organizasyonu sağladık. Esasında bu başarı öncelikli olarak okul takımlarımızdaki sporcularımızın tespit edilip yarışmalara hazırlanmasını sağlayan Beden Eğitimi öğretmenlerimize aittir. Kalben teşekkürlerimi sunuyorum. Okul müdürleri ve idarecilerimizin çalışmaları desteklemeleri sonucunda ilçemiz hem takım sıralamasında il düzeyinde dereceye girmiş, hem de yarışmalara en çok takımla katılan ilçe vasfıyla ödüle layık görülmüştür” ifadesini kullandı.

 

 

Karacabey Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ayhan Sağlam ayrıca, Kaymakam Yusuf Gökhan Yolcu’nun talimatları, Belediye Başkanı Ali Özkan’ın destekleri, İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü ile yapılan örnek işbirliği, müsabakalarda sağlık ve emniyet tedbirlerini sağlanmasında İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün de katkılarına dikkat çekerek, “Birlikte başardık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM