21 Nisan Cumartesi


OHAL de bu da size kapak olsun!

OHAL de bu da size kapak olsun! Karacabey’in başarılı çocukları, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından OHAL denilerek, dershaneler kapar denilerek basından saklanırken, komşunun...
Bu Haber 9 Haziran 2017 08:00 Yayınlandı

Karacabey’in başarılı çocukları, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından OHAL denilerek, dershaneler kapar denilerek basından saklanırken, komşunun başarılı çocukları ise onurlandırıldı.

 

Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, önceki dönem de olduğu gibi bu dönem de TEOG’da Türkiye birincisi olan başarılı öğrencileri OHAL gerekçesiyle basından saklayıp, öğrencilerin bu büyük başarılarını görmezden gelmeye devam ederken, Mustafakemalpaşa’da TEOG sınavlarında başarılı olan öğrenciler ise tüm ilçeye tanıtılarak gururlandırıldı.

 

 

TEOG şampiyonlarına ödül

 

Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında yapılan ikinci dönem merkezi ortak sınavlarda 120 sorunun tamamını doğru cevaplayan öğrenciler ödüllendirildi.

 

Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda düzenlenen TEOG ödül törenine; Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Başkan Yardımcıları Enver Erdoğan ve Mustafa Eren, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Işık, okul idarecileri, öğretmenler, aileler ve öğrenciler katıldı.

 

 

Öğrencilerimizle gururlandık

 

Törende konuşan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Türkiye’nin en büyük gücünün gençler olduğunu söylerken kaliteli eğitim ile birlikte başarı çıtasının artacağını kaydetti.

 

TEOG’da başarı kazanan Mustafakemalpaşalı öğrencilerle gurur duyduklarını dile getiren Başkan Kurtulan; “Bugünün en çok sevineni benim. Öğrencileriyle bu kadar yakından ilgilenen öğretmenlerin sevincini hissediyorum. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başarısından da iftihar ediyorum. Öncelikle bu güzel öğrencileri büyük emekle yetiştirip daha sonra okullara teslim eden anne ve babaları tebrik ediyorum. Milli Eğitimimiz de sizden aldığı bu güzide evlatları en güzel şekilde işledi ve başarıya ulaştırdı. Eğitimin her kademesine destek olmayı borç biliyoruz. Bundan sonrada bu başarıların artacak devam edeceğine inanıyorum. Kitap okumaktan davranış şeklinin gelişimine, sınavlardan kültürel aktivitelere kadar her etkinlik öğrencilerimize ayrı bir alışkanlık kazandıracaktır. Hayatta mutlu olmanın tek yolu başkasını mutlu etmekten geçiyor. O da bizim kültürümüz de var” dedi.

 

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe ise konuşmasında, Mustafakemalpaşa’da 21 öğrencinin 26-27 Nisan tarihlerinde yapılan TEOG ikinci sınavlarını sıfır hata ile sonuçlandırdığını söyledi.

 

Mustafakemalpaşa’daki eğitim çıtasını yükseltmek için çalıştıklarını kaydeden Efe; “Bu yönde attığımız tüm adımlara belediyemizin büyük katkıları var. Okulların fiziki mekanlarının iyileştirilmesinden sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere kadar eğitim ve öğretimin her alanında belediye başkanımızın desteğini görüyoruz. TEOG sınavlarında başarı kazanan öğrencilerimizin ödüllendirilmesi noktasında belediyemizin bu talebini memnuniyetle karşıladık. Milli Eğitim camiası olarak tek hedefimiz öğrencilerimizi geleceğe en iyi şekilde yetiştirmektir.  Bu güzel tabloyu hep görmek istiyoruz” dedi.

 

Törende, TEOG’un başarılı öğrencilerine protokol tarafından çeyrek altın hediye edildi. Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe’de, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’a eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Alper TUNALI

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM