23 Ağustos Cuma


Öğrenci meclisi başkanını seçti

Öğrenci meclisi başkanını seçti   Dayı Karacabey Anadolu Lisesi 12/C sınıfı öğrencisi Diyar Özkan, İlçe Öğrenci Meclisi Başkanlığına, Sadık Yılmaz...
Bu Haber 8 Kasım 2018 15:44 Yayınlandı

 

Dayı Karacabey Anadolu Lisesi 12/C sınıfı öğrencisi Diyar Özkan, İlçe Öğrenci Meclisi Başkanlığına, Sadık Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11/B sınıfı öğrencisi Mehmet Maral ile Atatürk İlkokulu 4/B sınıfı öğrencisi Melih Sarı ise İlçe Öğrenci Meclisi Başkan Yardımcılığı’na seçildi.

 

Cumhuriyet’in demokrasi ile güçlendirilmesi, öğrencilerde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisi Yönergesi doğrultusunda Karacabey’de İlçe Öğrenci Meclisi Seçimi yapıldı.

 

 

Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çok Amaçlı Salonu’nda önceki gün gerçekleştirilen seçimle, Okul Öğrenci Meclis Başkanlığı’na en çok oy alan Dayı Karacabey Anadolu Lisesi 12/C sınıfı öğrencisi Diyar Özkan seçildi. Ayrıca yapılan seçimde, Sadık Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11/B sınıfı öğrencisi Mehmet Maral ile Atatürk İlkokulu 4/B sınıfı öğrencisi Melih Sarı da, İlçe Öğrenci Meclisi Başkan Yardımcısı oldu.

 

Konuyla ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Seçime katılan tüm öğrencilerimize demokrasiye yaptıkları katkı için teşekkür eder, İlçe Öğrenci Meclisimize başarılar dileriz” denildi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM