18 Haziran Salı;


Nerede sıkıntı varsa belediye orada

Nerede sıkıntı varsa belediye orada   Geçtiğimiz Haziran ayında yıkılan eski Vergi Dairesi binasının yerine yapılacak olan Katlı Otopark inşaatının temel...
Bu Haber 15 Mart 2019 08:30 Yayınlandı

 

Geçtiğimiz Haziran ayında yıkılan eski Vergi Dairesi binasının yerine yapılacak olan Katlı Otopark inşaatının temel atma töreni, dün Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nunda katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Zeminde bulunan iki katın tamamlanmasının ardından gerçekleştirilen temel atma törenine, Başbakan Yardımcısı Hasan Çavuşoğlu, Kaymakam Yusuf Gökhan Yolcu, Belediye Başkanı Ali Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, MHP İlçe Başkanı Hilmi Kaya, eski Belediye Başkanlarından Erol Onur, STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Temel atma töreni öncesi bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ali Özkan, 2014’te 3T diyerek yola çıktıklarını belirterek şunları söyledi;

 

Karacabey’i Türkiye tanıdı

 

“Karacabey önemli bir tarım şehir ama büyük ve güçlü Karacabey’i oluşturmak için turizm yatırımları da önemli dedik. Eskikarağaç, Uluabat, Longoz Ormanları ve Hara gibi ekolojik kırsal turizm alanında birçok değere vurgu yaptık ve bunları önce Karacabeylilere, sonra Bursalılara ve tüm Türkiye’ye tanıttık.

 

İstanbul-İzmir Otoyolu vasıtasıyla turizm patladığında Karacabey de önemli bir pay alacaktır. Teknolojik yatırımlar kapsamında Taşpınar Mahallesi’nde kamulaştırması ve altyapı çalışmaları devam eden, inşallah fabrika inşaatları kısa sürede harekete geçecek olan TEKNOSAB’ta yatırımlar devam ediyor. Karacabey’in gelişme trendine önemli katkı sağlayacak bu proje 150 bin kişiye iş sağlayacak bir yatırım olacak.

 

 

Ürün pazarlama kolaylaşıyor

 

Öte yandan, İstanbul-İzmir Otoyolu inşallah 29 Ekim’de açıldığında, İstanbul’a 1,5 saatte, İzmir’e 2 saatte gitmek mümkün olacak. Böylece bu yol hem tarımsal ürünlerin pazarlanması, hem insanlarımızın seyahati, hem de bölgemizde yetişen tarıma dayalı sanayi ürünlerinin pazarlanması noktasında önemli bir görev üstlenecek. Aynı zamanda ilçemizdeki ekolojik kırsal turizme de katkı sağlayacak. Ayrıca hızlı tren projesi var. Karacabey’den geçecek, Karacabey’e ayrı bir katkı sağlayacak. Biz bu projeleri Karacabey’in yükseliş dönemi olarak değerlendiriyoruz.

 

Tüm bu projeler devam ederken bizde Karacabey Belediyesi olarak neler yapabiliriz konusunda kafa yoruyoruz. Kent ekonomimizi geliştirmek, marka değerimizi artırmak, Karacabey’in tanınırlığını sağlamak açısından her türlü misyonu üstlenmeye çalışıyoruz.

 

2000 araçlık otopark

 

Kangren olmuş sorunlarımızdan bir tanesi, araç yoğunlu dolayısıyla oluşan park sorununu halletmek için çok çeşitli çalışmalarımızı var. 2000 araçlık bir otopark vizyonumuz var ve bu çerçevede bugün alt zeminde 2 katı yapılan ve üstte 4 katı olacak toplamda 290 araç kapasiteli katlı otoparkın temelini de atıyoruz.

 

Öte yandan yıkılan eski cezaevi yerini açık otopark olarak hizmete sunduk. Taksi Toplanma Merkezi’nin arsasını satın aldık ve taksici esnafımıza tahsis ettik. Etrafındaki kamulaştırmaları da tamamladığımızda şehrin merkezinde 2000 metrekarelik bir otopark yapmayı düşünüyoruz.

 

 

Pazaryeri’ne Ticaret Merkezi

 

Bu anlamda birçok yerde arsa aldık. Açık otopark ve park olarak hizmete sunduk. 12 bin metrekarelik bir alanda bulunan pazaryerinin olduğu yeri, zeminde 2 kat otopark, çevresi dükkanlar olan otopark ve pazaryeri olarak kullanılacak şekilde planlanan Ticaret Merkezi projemizi de seçimlerin ardından başlatmayı düşünüyoruz.

 

O sene bu sene

 

Nerede sıkıntı varsa Karacabey Belediyesi orada. Vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek için her türlü faaliyetin içindeyiz. 7000 vatandaşımızı Çanakkale’ye götürdük. Yaşlı büyüklerimizin evlerini belediye ekiplerimiz temizliyor. Cami, eğitim ve sağlık kuruluşlarının ne ihtiyacı varsa imkanlar çerçevesinde belediye olarak katkı sağlıyoruz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarmak için onları spor yapmaya teşvik ediyoruz. 2. Amatör Küme’de aldığımız takımımızı 3. Lig’e çıkardık. İnşallah ‘o sene bu sene’ diyoruz ve 2. Lig’e çıkarmak istiyoruz.

 

Sadece futbolda değil voleybolda da varız. 2 Lig’de mücadele ediyoruz. Vatandaşlarımızı keyifli müsabakalar izliyor bu sayede. Basketbolda TOFAŞ’la ortak çalışıyoruz. Uluabatlı Hasan anısına Yağlı Güreşler tertip ediyoruz. Minder Güreşlerinde birçok çocuğumuza imkan sağlıyoruz. Milli Takım seçmelerine çağrılan, çeşitli turnuvalarda başarı elde eden çok sayıda çocuğumuzu var. Okçuluktan yüzmeye, vücut geliştirmeden tenisine kadar her alanda çocuklarımıza spor yaptırmak istiyoruz. Kısacası gençliğimize sahip çıkmak istiyoruz.

 

 

Gelecek döneme hazırız

 

Gelecek döneme baktığımızda da, Huzurevi Rehabilitasyon Merkezi’nden, Pazaryerinin Otopark ve Pazaryeri olmasına kadar, tarımla ilgili Tarım AVM’sinden tutun altyapı sorunlarının çözümlenmesine kadar her alanla ilgili projemiz hazır, kadromuz hazır, kısacası biz hazırız. Bu vesileyle temelini atacağımız Katlı Otopark inşaatımızın Karacabey’e hayırlara vesile olmasını diliyorum”

 

Başkan Ali Özkan’ın konuşmasının ardından kısa birer konuşma yapan Kaymakam Yusuf Gökhan Yolcu ve Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu da, bu projeyi hayata geçiren Karacabey Belediyesine teşekkür ederken, konuşmaların ardından protokol tarafından katlı otopark inşaatının temeli atıldı.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM