21 Haziran Perşembe


Mustafakemalpaşalılar iftarda buluştu

Mustafakemalpaşalılar iftarda buluştu Mustafakemalpaşa’nın Bursa’daki en büyük sivil toplum kuruluşu olan Bursa Mustafakemalpaşalılar Eğitim-Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin (PAŞADER) Ramazan...
Bu Haber 12 Haziran 2017 16:33 Yayınlandı

Mustafakemalpaşa’nın Bursa’daki en büyük sivil toplum kuruluşu olan Bursa Mustafakemalpaşalılar Eğitim-Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin (PAŞADER) Ramazan ayında geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeği bu yıl da büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Mustafakemalpaşa Belediyesi ve PAŞADER’in ev sahipliği yaptığı iftarda 2 bin davetli hep birlikte oruç açtı.

 

İftar programına; Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, PAŞADER Başkanı Kıvanç Atmaca, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Burhan Özfatura, eski milletvekilleri, Osmangazi, Nilüfer ve Yıldırım belediye yetkilileri, belediye meclis üyeleri, daire amirleri, iş adamları, siyasi parti ve sivil toplum teşkilatı temsilcileri katıldı.

 

PAŞADER 25 yaşında

 

Musiki ve ilahi grubunun Ramazan ezgileriyle başlayan programın açılışında konuşan PAŞADER Başkanı Kıvanç Atmaca, Mustafakemalpaşalılar arasında birleştirici rol üstlenmeyi misyon kabul ettiklerini söyledi.

 

PAŞADER’in kuruluşunun 25. yılını kutladığını belirten Atmaca; “Ramazan ayının birleştirici atmosferini Mustafakemalpaşalılar olarak bir kez en güzel şekilde yaşıyoruz. PAŞADER, 25 yıllık geçmişiyle artık Bursa’nın köklü bir kuruluşu oldu. Bugüne kadar derneğimizin her geçen gün büyüyerek var olmasını sağlayan eski başkanlarımıza, yönetici ve üyelerimize şükranlarımı sunuyorum. Belediye Başkanımıza bizlere verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Mustafakemalpaşalılar arasında hemşerilik bilincini geliştirerek eğitime katkıda bulunmaya, birlik ve beraberlik duygusunu güçlendirmeye hep birlikte devam edeceğiz” dedi.

 

Biz büyük bir aileyiz

 

Mustafakemalpaşa’nın ürettikleri, yetiştirdikleri ve yaptığı hizmetlerle Bursa’ya damga vurduğunu dile getiren Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise PAŞADER’in yıllardır Bursa’da ortaya koyduğu duyarlılığın hizmetlere güç verdiğini kaydetti.

 

Mustafakemalpaşalıların özlem giderdiği iftarda, PAŞADER Müzik Topluluğu sahne alırken semazen gösterileri de yemeğe renk kattı.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM