16 Haziran Pazar


Mustafakemalpaşa için çalışacağız

Mustafakemalpaşa için çalışacağız   AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Ankara’daki ilgili kurumlarla iletişim ortamlarını açık tutarak yeni dönemde...
Bu Haber 10 Eylül 2018 17:08 Yayınlandı

 

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Ankara’daki ilgili kurumlarla iletişim ortamlarını açık tutarak yeni dönemde Mustafakemalpaşa’nın ihtiyacı olan yatırımların hayata geçirilmesi için çalışacaklarını söyledi.

 

“Sorunların çözümü için gözümüzü budaktan esirgemeyiz” diyen Milletvekili Esgin, Bursa lobisinin Ankara’da daha güçlü çalışacağının sözünü verdi.

 

Mustafakemalpaşa’yı ziyaret ederek istişarelerde bulun AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Kaymakamlık Hizmet Binası’nda yapılan toplantıda mahalle muhtarlarıyla buluştu. Kaymakam Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kanar’ın da eşlik ettiği toplantıda muhtarların beklenti ve taleplerini dinleyen Milletvekili Esgin, yeni yasama dönemi öncesi Ankara’yı tanıma fırsatı bulduğunu, TBMM açılır açılmaz başta alt yapı ve kırsal kalkınma olmak üzere tüm sorunların çözümü noktasında uyum içerisinde çalışacaklarını dile getirdi.

 

Yatırımların takipçisiyim

 

Mustafakemalpaşa’nın tarım ve tarımsal sanayi ile gelişime açık bir şehir olduğunu belirten Esgin; “Tarım, stratejik bir sektör. Kendi kendine yeten bir ülke olmanın önemini bugünlerde yaşıyoruz. Üreticilerimizin tarımsal desteklemelerden yararlanması, ÇKS’de mülkiyet, toplulaştırma ve ürün veri tabanı gibi lokal sorunları çözerek kırsal kalkınmaya öncelik vereceğiz. Tarımda katma değeri yüksek üretim modelini esas alacağız.

 

Mustafakemalpaşa’nın altyapısının güçlendirilmesine yönelik kaynakları da bulmak zorundayız. Büyükşehrimizin bu konuda çalışmaları var, bunları takip edeceğiz. Kirmasti Çayı’nın düzenlenmesi, Sünlük Barajı, kavşaklar, otoyol bağlantısı gibi önemli ihtiyaçlar var. Yatırımları yönlendirmek için stratejik haritayı kısa sürede ortaya koyacağız. Merkezi hükümet, Büyükşehir ve yerel yönetimle birlikte kaynaklarımızı doğru bir şekilde kullanarak bu yatırımları hayata geçireceğiz” dedi.

 

Üretim gücümüz aratacak

 

 

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise Mustafakemalpaşa’nın 131 mahallesine ulaşan bir hizmet potansiyeli ile gayretli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

 

Başkan Kurtulan; “Üreten, ihraç eden, alın teri döken ve diklenmeden dik duran ilçenin adı Mustafakemalpaşa’dır. Dertlerimiz hiçbir zaman bitmeyecek çünkü hayallerimizin ulaştığı yere kadar ihtiyaçlarımız var. 15 yıldır kat ettiğimiz mesafeler ortada. Eksiklikler, noksanlıklar bir program dâhilinde gideriliyor. Mustafakemalpaşa bize her zaman bu sorunların çözümü noktasındaki güveni partimiz aracılığıyla verdi. Yılların biriktirdiği sorunları çözme görevi de yine bize verildi.

 

Bunların en önemlisi altyapı. Her mahallemizin yaşanılabilir olması bizim temel hedefimiz. Bunu yaparken üretimden gelen gücümüzü de kullanmamız gerektiğine inanıyorum.  Üç et entegre tesisimiz var, hayvan pazarımız bitti. Güney Marmara’da hayvancılığın üretim ve pazarlama üssü olacağız. Önümüzdeki günlerde tarım alanındaki fabrikalarımızın açılışını birer birer yapacağız. Yeni bir fabrika içinde ön hazırlıkları tamamlıyoruz. Birlikteliğimizi arttırmamız gereken bir dönem yaşıyoruz.

 

Dışarıdan gelen tehlikelerin farkındayız. Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan bu günlerde muhtarlarımıza ve halkımıza gösterdikleri duyarlılıktan dolayı şükranlarımı sunuyorum. Hazırladığımız bütün projelerin takipçileri var. Milletvekilimize ve muhtarlarımıza, sorunları çözme noktasında gösterdikleri dayanışma için teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yönetim anlayışı değişti

 

Şehirlerin artık tüm aktörlerin katılımı ile yönetilen bir anlayışa çevrildiğini dile getiren Kaymakam Mustafa Masatlı ise konuşmasında; “Çağın anlayışlı artık budur. Birlikte yönetimin olumlu sonuçlarını alıyoruz. Bu toplantılarda ilçemiz adına güzel işler yapılacağına inanıyorum” dedi.

 

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kanar’da milletvekili istişare toplantılarıyla sorunların birinci elden dinlenerek çözüm bulma anlayışını yaygınlaştıracaklarını söyledi.

 

Esgin’den ziyaret turu

 

 

Temasları kapsamında Ziraat Odası’na giderek kooperatif başkanlarıyla birlikte tarım sektöründeki beklentileri masaya yatıran AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, faaliyetlerine başlayan Yörük Türkmen ve Manav Derneği’ne de nezaket ziyaretinde bulundu.

 

Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından yapımı süren Yalıntaş Hayvan Pazarı, Yunus

Emre Pazaryeri ve Sosyal Tesisi, Yeşil Cami Millet Kıraathanesi, Kirmasti 3. Köprüsü ile birlikte Osmangazi Belediyesi tarafından Mustafakemalpaşa’ya kazandırılan Çocuk ve Dinlenme Parkı’nda incelemelerde bulunan Esgin, bu projelerle birlikte Atatürk Mahallesi yol genişletme bölgesi hakkında Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’dan bilgiler aldı.

 

Milletvekili Mustafa Esgin’in yoğun ziyaret turu, Uluabat Gölü sınırındaki Dorak ve Akçapınar mahalleleri ile son buldu.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM