16 Haziran Pazar


Murat Erol’la gelen başkanlık

Murat Erol’la gelen başkanlık Türkiye genelinde olduğu gibi Karacabey’de de yaşanan yerel seçim heyecanı, 30 Mart akşamı sandıkların açılarak oyların...
Bu Haber 8 Nisan 2014 01:30 Yayınlandı

Türkiye genelinde olduğu gibi Karacabey’de de yaşanan yerel seçim heyecanı, 30 Mart akşamı sandıkların açılarak oyların sayılmasıyla sonuçlandı ve belki de ilk kez sonucu önceden kestirilemeyerek yaşanan heyecanlı bekleyiş sona erdi. AKP, ikinci dönem belediye başkanlığını bu kez, geçen dönem aday göstererek Belediye Başkanı yaptığı eski Belediye Başkanı Ergün Koç’a karşı aday çıkardığı Ali Özkan ile kazanmış oldu.

 

Yiğidi öldür hakkını ver derler ya, bende bu arada hemen belirtmeliyim ve hakkını vermeliyim ki Karacabey AKP’de Murat Erol’un ilçe başkanı olmasıyla kazanılan heyecan ve çalışma azmi, kazanma hırsı ve başarı isteği AKP’ye bir kez daha belediyeyi getirmiş oldu. Bu yüzden AKP İlçe Başkanı Murat Erol’u oturduğu günden beri doldurduğu başkanlık makamının hakkını vererek seçimin kazanılmasında önemli rol üstlendiği için tebrik ediyorum.

 

Gelelim seçimlerdeki ikinci parti MHP ve adayı Ayhan Tayfur’a. Seçimler öncesinde eski Belediye Başkanı Ergün Koç’un MHP’ye üye olarak başkan adaylığı sürecine girilmesiyle, önceleri aday olmayacağını belirttiği partililerce iddia edilen ancak daha sonra aday olarak parti içinde yöneticilerin istifasına kadar olumsuz gelişmelerin yaşanmasına neden olan Ayhan Tayfur, seçimlerden ikinci kez mağlup olarak çıktı.

 

Tayfur’un aday olduğu MHP’deki bu gelişmeleri haber yaptığımız için bizden hoşlanmayan (ki ben ayrıca kendilerini elde ettikleri makamın sarhoşluğuna kaptıran bu zatı muhteremler meydanlarda yokken yıllarca bu partinin ilçe başkanlığını yapmış birisiyim) MHP’nin asıl kurt yöneticileri her ne kadar yaptıkları basın toplantılarına bizleri uygun görmeyerek davet etmemiş olsalar da, yani meydanlardaki sözlerinin aksine ayırıp, kayırsalar da, biz işimizi beğenseler de beğenmeseler de yapmaya devam edeceğiz.

 

Her ne kadar MHP meclisteki 5 olan meclis üyesi sayısını 8’e çıkartmış olsa da belki de ilk etapta önce ben yerine asıl olan partimizin kazanması zihniyeti ve düşüncesi ile hareket ederek yola Ergün Koç ile devam edebilselerdi, şimdi AKP’nin egemenliği yerinde belki de MHP zafer kazanmanın mutluluğunu yaşıyor olacaktı.

 

Bu gelişmeler ışığında kendilerini Bozkurt, muhaliflerini Çakallar olarak nitelendiren, kutlayacakları 30 Mart zaferini 30 Mart yenilgisine dönüştüren, bizleri ve sahibi olduğumuz gazete ile radyomuzu yok sayan bu zihniyet, geçmişlerine saygıları olmayan, vefasızlık sergileyen bu zatı muhteremler şimdi ne yapacaklar? Ne yapmalılar? Görevlerine devamı ederler, vicdanlarının sesini mi dinlerler bilemem ama kendilerine hatırlatmanın tam zamanı olsa gerek;

 

Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ diyor ki; “BECERİKSİZLİKLE İHANET ARASINDA KILDAN İNCE BİR ÇİZGİ VARDIR, BECEREMEDİĞİ HALDE MAKAM, MEVKİ İŞGAL ETMEK EN BÜYÜK İHANETTİR”

 

Seçim sonuçlarına bakıldığında DYP’den girdiği birinci dönem, ardından AKP’den girdiği ikinci dönem seçimlerle iki dönemdir Belediye Başkanlığı yapan, son zamanlarda bağımsız göreve devam ederken önce MHP’ye girip 21 gün MHP’li Belediye Başkanı, ardından girdiği Demokrat Parti’den üçüncü dönem için aday olan Ergün Koç, adıyla zafer kazansa da, bu kez adı başkanlığı kazanmasına yetmedi ve görevi eski partisinin adayı AKP’li Ali Özkan’a devretti.

 

Karacabey CHP sürpriz sonuç ile seçimlerde havlu atarak 5 olan meclis üyeliğini koruyamadı ve yeni döneme iki meclis üyesi elde ederek seçimlerden hüsran ile çıktı.

 

Saadet Partisi adayı iki dönemdir yarışta bende varım diyen Hamit Çavdarlı da alınan sonuçlar ile kendine umut bağlayanları yanılttı. Geçen seçimlerde aldığı oyu alamayan ve var olan bir meclis üyesini de bu dönemde kaybeden Saadet Partisi, AKP içinde yaşanan ve 17 Aralık’tan günümüze süregelen İktidar-Cemaat çekişmesinin sonucu olsa gerek mi  sanki AKP’ye çalışmış gibi kafalarda soru işareti bırakırcasına bu dönem kendini bitirdi.

 

BBP, DSP, İşçi Partisi gibi partilerde tabi ki bu seçim yarışında yer aldıysalar da onlarınki bu yarışta kağıt üzerinde kalmaktan öteye geçemedi.

 

30 Mart akşamı takke çıktı kel göründü. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Karacabey’de de AKP beklenenin üzerinde bir başarı ve yüzde oranıyla seçimlerin galibi oldu. Umarız seçim süresince seçim propagandalarındaki söylemler gerilerde kalır,kazanan Karacabey olur.

 

Bu vesile ile başta AKP ilçe Başkanı Murat Erol olmak üzere Belediye Başkanı Ali Özkan, meclisi oluşturan AKP, MHP ve CHP’li Meclis Üyelerini tebrik ederim.Yoruma kapalı.


© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM