17 Ocak Perşembe


Müjdeli haberler gazeteciler gününde geldi

Müjdeli haberler gazeteciler gününde geldi Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde ilçe basınıyla kahvaltıda buluştu. Samimi bir...
Bu Haber 11 Ocak 2018 11:18 Yayınlandı

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde ilçe basınıyla kahvaltıda buluştu. Samimi bir ortamda gerçekleşen kahvaltıdan ilçe halkına iki de müjdeli haber verildi.

 

Kahve6’da düzenlenen kahvaltı programına Belediye Başkanı Ali Özkan’ın yanı sıra; AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Şen, Mehmet Vural ve Osman Çatak ile ilçede görev yapan gazeteciler katıldı.

 

Yemekte konuşan AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, Karacabey’in sağlık alanındaki en büyük eksikliği olan emar cihazı sorununun çözüldüğünü söyledi. İlçedeki bir hayırsever tarafından Karacabey Devlet Hastanesi’ne hibe edilecek emar cihazının Karacabey’deki önemli bir sıkıntıyı daha çözeceğini vurgulayan İşcan, “İlk önce ilçemizin güzide basının bu anlamlı gününü kutluyorum. Emar konusundaki bu müjdeli haberi de ilk olarak ilçe basınımızla paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Emar sorunu Devlet Hastanemizin kanayan yaralarından biriydi. Ancak ismini vermek istemeyen hayırsever bir vatandaşımız, çok anlamlı bir davranış sergileyerek bu kanayan yaraya merhem oldu. Emar cihazını en kısa sürede Devlet Hastanemize kazandırarak, vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

 

İşcan’ın ardından konuşan Belediye Başkanı Ali Özkan da, tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Özkan, “Objektif ve doğru habercilik anlayışı içinde, meslek ahlakına bağlı olarak emek sarf eden, büyük bir özveri ve fedakârlık içinde görevlerini yürütmeye çalışan basın camiasının bu anlamlı gününü bir kez daha tebrik ederim” dedi.

 

Karacabey’deki istihdama yönelik müjdeli bir haber de Başkan Özkan’dan geldi. Bursa’nın en köklü sanayi firmalarından biri olan ve ileri teknolojiye dayalı üretim yapan Eroğlu Makine firmasının, ilçede 1000 kişinin çalışacağı bir fabrika açacağını müjdeleyen Özkan, başta tarıma dayalı sanayinin yanı sıra, ileri teknoloji ile üretim yapan çevre dostu sanayicinin de bölgeye çekilmesi adına, belediye olarak başlattıkları yoğun girişimlerin ve desteğin, artırılarak sürdürüleceğini söyledi.

 

 

3T hedefleri doğrultusunda çalışmalara hızla devam ettiklerini söyleyen Başkan Özkan, yapımı tüm hızı ile süren Karacabey Taşpınar Mahallesi’nde, 8 milyon metre kare büyüklüğündeki bir alanda yükselen TEKNOSAB projesi ile birlikte, Karacabey’in Güney Marmara’nın da parlayan yıldızı olacağına vurgu yaptı.

 

Karacabey’e olan yatırımcı ve sanayici ilgisinin, her geçen gün daha da büyük ivme kazandığını belirten Özkan, Karacabey bölgesindeki sanayicinin ihtiyaç duyduğu nitelikli ara eleman ihtiyacının karşılanması adına, paydaşları olan tüm resmi, özel ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte, etkin projeleri hayata geçirdiklerini kaydetti.

 

Sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli ara eleman yetiştirilmesi amacı ile son olarak, Karacabey Endüstri Meslek Lisesi’ni baştan aşağıya sanayicilerin destekleri ile yepyeni teknolojik aygıtlarla donattıklarını aktaran Özkan, önceki gün de Karacabey TSO ile birlikte 3000 metrekarelik bir alanda, Mesleki Eğitim Merkezi’nin protokolünü imzaladıklarını söyledi.

 

 

Verimli geçen kahvaltı programın sonunda Kahve6 Sahibi ve Bektaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bektaş da, anlamlı günde basın mensuplarını çiçekle onurlandırdı.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM