18 Aralık Salı;


Müdür Dingin’den özür bekliyoruz

Müdür Dingin’den özür bekliyoruz Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Karacabey Şube Başkanı Haluk Aka, 24 Kasım Öğretmenler Günü programında yaptığı konuşmada,...
Bu Haber 1 Aralık 2017 06:20 Yayınlandı

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Karacabey Şube Başkanı Haluk Aka, 24 Kasım Öğretmenler Günü programında yaptığı konuşmada, Atatürk’ten bahsetmediğini iddia ettiği İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin’den açıklama beklediklerini söyledi.

 

Dingin’in, konuşmasında ahlaklı ve dindar nesil demekle neyi kastettiğini de soran Başkan Aka, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

 

“Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezinde yapılan 24 Kasım Öğretmenler Günü anma töreninde, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin’in, yaptığı konuşmada hiç Atatürk’ten bahsetmemesinin sebebini açıklamasını bekliyoruz.

 

Bu yapılan, başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’e, eğitim camiamızın değerli öğretmenlerine, öğrencilerimize ve Karacabey halkına çok büyük ayıptır.

 

Emin Dingin, konuşmasında ahlaklı ve dindar nesil demekle neyi kastetmek istemiştir. Ahmet Reşat Karaoğlu öğretmenimizin salonda göstermiş olduğu tepkisi yerinde ve doğrudur.

 

 

24 Kasım, Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Millet Mektepleri Başöğretmenliği’ unvanın verildiği tarihtir. Başöğretmen Atatürk’ün bizzat kara tahtanın başına geçerek sadece okul çağındaki gençlerin değil tüm ülkenin çağdaşlaşma yolunda engeli olan hurafelerden, köhneleşmiş düşünce ve uygulamalardan kurtulmasının ilk adımını atması; O’nun ne kadar iyi bir önder, devrimci ve öğretmen olduğunun da göstergesidir.

 

Atatürksüz eğitim isteyen zihniyetler makam peşinde koşan, kendisini ve ülkesini satan insanlardır. Okullarımızda eğitim diye bir şey kalmamış, sorunlar üst düzeye çıkmış. Sorunlara çözüm aranacağı yerde kalkıp başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk ile uğraşıyorsunuz. Bu sorumsuzca yapılan konuşmanın derhal düzeltilip tüm Karacabey halkından özür dilenmesini beklemekteyiz”

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM