23 Ağustos Cuma


MKP’li paraşütçüler ikinci oldu

MKP’li paraşütçüler ikinci oldu   Mustafakemalpaşa Belediyespor Yamaç Paraşütü Takımı, Nilüfer’de düzenlenen Hedef Yarışması’nda ikinci oldu.   Nilüfer Belediyesi ve...
Bu Haber 25 Ekim 2018 13:44 Yayınlandı

 

Mustafakemalpaşa Belediyespor Yamaç Paraşütü Takımı, Nilüfer’de düzenlenen Hedef Yarışması’nda ikinci oldu.

 

Nilüfer Belediyesi ve Türkiye Hava Sporları Federasyonu (THSF) iş birliğiyle düzenlenen Yamaç Paraşütü Türkiye Şampiyonası 3. Etap Nilüfer Hedef Yarışması, 19-21 Ekim tarihlerinde Fadıllı Havacılık Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

 

Olumsuz hava şartlarında gerçekleşen şampiyonada zorluklara rağmen renkli görüntüler yaşandı. Geniş katılımlı uçuşlar sonunda kulüpler klasmanında Nilüfer Belediyespor birinci, Mustafakemalpaşa Belediyespor ikinci, Adana Yamaç Paraşütüspor Kulübü de üçüncü oldu.

 

 

Çalışmanın meyvesi

 

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, şampiyonanın ardından Belediyespor Yamaç Paraşütü Takımı’nın başarılı sporcuları Bahadır Özşekerci, Şevket Tütüncüoğlu ve Özkan Yıldırım’ı makamında misafir etti.

 

Türkiye Şampiyonası’ndaki bu derecenin çok önemli olduğunu belirten Başkan Sadi Kurtulan; “9 yıldır düzlendiğimiz Havacılık Festivali’nin meyvelerini böyle şampiyonalarda almak bizleri memnun ediyor. Gönül ve emek vererek başarıya ulaşan sporcularımızı tebrik ediyorum. Belediye olarak yamaç paraşütünü desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM