16 Haziran Pazar


Minik Zeynep artık duyacak

Minik Zeynep artık duyacak   Mustafakemalpaşa’da doğuştan işitme engelli olan minik Zeynep, işitme cihazı sayesinde ilk kez babasının sesini duydu....
Bu Haber 27 Eylül 2018 15:43 Yayınlandı

 

Mustafakemalpaşa’da doğuştan işitme engelli olan minik Zeynep, işitme cihazı sayesinde ilk kez babasının sesini duydu. 4 yıllık sessizliğin ardından gelen sevince, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’da eşlik etti.

 

2014 yılında dünyaya gelen Taban ailesinin 4 yaşındaki kızı Zeynep’in doğumundan itibaren her iki kulağında da duyma problemi olduğu anlaşıldı. Baba Vedat Taban ve eşi, yıllar içerisinde minik kızın duyması için ellerinden geleni yapmasına rağmen bir türlü başarılı olamadı.

 

Son olarak küçük kızlarının duyabilmesi için işitme cihazına ihtiyacı olduğunu öğrenen aile, durumdan haberdar olan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ve Ear Medical sahibi Ahmet Çenteli’nin hassasiyeti sayesinde sevince boğuldu.

 

 

Sevince ortak oldular

 

Aileyi evinde ziyaret eden Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, kulaklarına işitme cihazı takılan küçük Zeynep’in ilk kez duyma anına şahitlik etti.

 

Duygusal anların yaşandığı ziyarette konuşan Başkan Kurtulan; “Belediyemiz Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, küçük kızımızın içinde bulunduğu talihsiz durumu tespit etti. Bizlerde bu duruma duyarsız kalamazdık. Minik Zeynep’imizin ilk kez duyma anına şahitlik etmek bize çok büyük bir mutluluk yaşattı. Şu an her şey yolunda, herhangi bir sorun görünmüyor. Kızımızın durumunu, uzmanımızla birlikte takip etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Doğuştan gelen sessizliğin sona ermesinin ardından minik kızın sesiyle dünyası renklenen ailenin yüzünden gülücükler eksik olmadı. Kızının ilk kez seslerle tanıştığı an gözlerinin dolduğunu ifade eden Baba Vedat Taban; “Sanki bir mucize gibi. Minik kızımız artık sesleri duymaya başladı. Bu mutluluk her şeye değer. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM