21 Eylül Cuma


Minik üniversitelilerden anlamlı mesaj

Minik üniversitelilerden anlamlı mesaj Bursa Çocuk Üniversitesi’nde 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kutlandı. Üniversiteli minik öğrenciler, bu özel günde...
Bu Haber 9 Ekim 2017 16:25 Yayınlandı

Bursa Çocuk Üniversitesi’nde 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kutlandı. Üniversiteli minik öğrenciler, bu özel günde büyüklerine mesaj göndermeyi de ihmal etmedi.

 

Öğrencileri hayata hazırlayan, onların doğru eğitimlerle iyi bir birey olmasını hedefleyen Çocuk Üniversitesi’nde gündem hayvanlar ve hayvan hakları oldu. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında Bursa Çocuk Üniversitesi Mustafakemalpaşa Kampüsü’nde etkinlikler düzenlendi. Minik öğrenciler günün anlam ve önemini öğrenerek büyüklerinde de bu konuya dikkat çekmeye çalıştı.

 

Üniversiteli öğrenciler aynı zamanda ellerindeki minik pankartlarla mesaj gönderdi. “Onlar bize emanet”, “Hayvanları sevelim, onlara sahip çıkalım”, “Sokağındaki hayvanın yaşamını savun” gibi mesajlarla hatıra fotoğrafı çektiren öğrenciler, hayvanların korunması, sevilmesi adına toplumda farkındalık yaratmaya çalıştı.

 

Sevgiyi aşılıyoruz

 

 

Bursa Çocuk Üniversitesi Mustafakemalpaşa Koleji Müdür Yardımcısı Tuğba Atış, Çocuk Üniversitesi olarak 4 Ekim için özel olarak yapılan etkinlik hakkında kısa bir açıklama yaptı.

 

Öğrencilere küçük yaştan itibaren hayvan sevgisini aşılamayı hedeflediklerini söyleyen Atış, “4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde dünyada yalnız yaşamadığımızı ve hayvanların da bizim kadar yaşam hakları olduğunun bilincini öğrencilere anlatıyor ve onlara sevgiyi aşılıyoruz” dedi.

 

Atış ayrıca, minik öğrencilerle gerçekleştirdikleri bu etkinliklerin büyüklerde de büyük bir etki yarattığını aktararak, Çocuk Üniversitesi ailesi olarak toplumsal, önemli konulara dikkat çekmeye devam edeceklerini söyledi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM