20 Ocak Pazar


Minibüsçülerden Mehmetçiğe destek

Minibüsçülerden Mehmetçiğe destek Karacabey’de önceki gün, Afrin başta olmak üzere ülkenin her yerinde vatan savunması yapan Türk Silahlı Kuvvetleri...
Bu Haber 9 Şubat 2018 06:50 Yayınlandı

Karacabey’de önceki gün, Afrin başta olmak üzere ülkenin her yerinde vatan savunması yapan Türk Silahlı Kuvvetleri için anlamlı bir davranışa imza atan Esentepe, Garaj ve TOKİ Sanayi Sitesi hatlarında çalışan şehir içi minibüs şoförleri, elde ettikleri ciroları Mehmetçik Vakfı’na bağışladı.

 

Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Ramazan Bay öncülüğünde dün ilk olarak İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Erdal Özköroğlu’nu ziyaret eden Esentepe-Garaj Hattı Başkanı Serkan Parlaklar ile Sanayi-TOKİ Hattı Başkanı Tayfun Çelik, daha sonra Ziraat Bankası Şube Müdürü Uğur Nacitarhan’ın konuğu oldu.

 

İlçe Jandarma Komutanlığı ziyaretinde Türk askerinin her zaman yanında oldukları mesajını veren Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Ramazan Bay ile şehir içi minibüs yetkilileri, Karacabeyli tüm şoför esnafının vatan için her türlü göreve hazır olduğunu vurguladı.

 

 

Esentepe, Garaj ve TOKİ Sanayi Sitesi hatlarında çalışan şehir içi minibüs şoförlerinin örnek bir uygulamaya imza attığını belirten Başkan Bay, “Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı’nı destekliyoruz. Bu konuda her türlü göreve hazır olduğumuzu belirtmek isteriz. Tüm Karacabeyliler, Türk askerinin yanındadır. Milli birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz müddetçe vatanımızı kimse bölemez” dedi.

 

İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Erdal Özköroğlu ise, böylesine anlamlı bir davranışa imza atan Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası nezdinde Esentepe, Garaj ve TOKİ Sanayi Sitesi hattı şehir içi minibüs şoförlerine teşekkür etti. Özköroğlu, “Türk askeri her daim vatanı için göreve hazırdır. Halkımızı yanımızda bilmek, onların desteklerini ve dualarını hissetmek bizlere yeter. Duyarlılığınız için bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

 

Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Ramazan Bay ve beraberindeki heyet ardından Ziraat Bankası Şube Müdürü Uğur Nacitarhan ile bir araya geldi. Burada bir günlük elde edilen ciroları Banka Müdürü Nacitarhan’a teslim eden şoför esnafı, daha sonra Ziraat Bankası’nın Mehmetçik Vakfı hesabına yatan dekontu teslim aldı.

 

Örnek bir davranış sergileyen şehir içi minibüs şoförlerini duyarlılıkları nedeniyle kutlayan Ziraat Bankası Şube Müdürü Uğur Nacitarhan, “Yaklaşık 5 aydır burada görev yapıyorum, ancak geçen süre zarfında şunu çok iyi gözlemledim ki Karacabey’de yaşayanlar çok samimi ve içten insanlar. Özellikle milli birlik ve beraberlik konusuna çok duyarlılar. Sizler gibi ilçemizin bir köyünde de Mehmetçik Vakfı için para toplandı. Bu tür örnek davranışlar alkışı hak ediyor. İşte bu yüzden ülkemiz asla yıkılmaz” diye konuştu.

 

 

Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Ramazan Bay ise, “Bu davranışın ilçemizdeki diğer esnaf arkadaşlara da örnek olmasını temenni ediyorum. Özellikle şu dönemlerde milli birlik ve beraberliğe daha fazla ihtiyacımız var. Mehmetçiğimiz şu anda Afrin’de vatan savunmasında. Askerlerimize her türlü desteği vermemiz gerekiyor, çünkü başka Türkiye yok” şeklinde konuştu.

 

Esentepe-Garaj Hattı Başkanı Serkan Parlaklar ile Sanayi-TOKİ Hattı Başkanı Tayfun Çelik de, “Açıkçası en büyük teşekkürü Karacabey halkı hak ediyor. Çünkü bu uygulamamıza halkımızın ilgisi çok yoğundu. Hatta 20 TL verip ‘Üstü kalsın’ diyen çok insan oldu. Söz konusu vatansa gerisi teferruattan ibarettir. Bizler gerçekten çok büyük bir milletiz” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM