16 Haziran Pazar


Minderde Belediyespor rüzgarı

Minderde Belediyespor rüzgarı   Mustafakemalpaşa Belediyespor Güreş Takımı, Bursa ve Balıkesir’de düzenlenen şampiyonalardan 9 madalya ile döndü.   29-30...
Bu Haber 7 Şubat 2019 16:12 Yayınlandı

 

Mustafakemalpaşa Belediyespor Güreş Takımı, Bursa ve Balıkesir’de düzenlenen şampiyonalardan 9 madalya ile döndü.

 

29-30 Ocak tarihleri arasında Gürsu’da 150 sporcunun katılımıyla yapılan Büyük Minikler Serbest ve Grekoromen İl Şampiyonası’nda Belediyespor rüzgârı esti. 10 sporcu ile madalya mücadelesine katılan Güreş Takımı, minderde kazandığı başarılara yenilerini ekledi.

 

Belediyespor’un gelecek vaat eden güreşçilerinden 38 kg’da Halil İbrahim Alpagut, 41 kg’da Samet Akyüz ve 100 kg’da Metehan Dereli, serbest güreş kategorisinde üçüncülük elde etti.

 

Grekoromen dalda ise 41 kg’da Samet Akyüz ikincilik kazanırken, 75 kg’da Baran Aslan, 85 kg’da Ahmet Kaçıral ve 100 kg’da da Metehan Dereli üçüncü olarak büyük bir başarıya imza attı.

 

 

Belediyespor’un başarılı güreşçilerinden Samet Akyüz, kazandığı derece ile Bursa’yı Yıldızlar Anadolu Ligi’nde temsil etmeye hak kazandı.

 

Balıkesir Kepsut’ta 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir anısına yapılan ve 200 sporcunun yer aldığı güreş turnuvasında da 38 kg’da Halil İbrahim Alpagut ikinci, 52 kg’da da Yusuf Çelik üçüncü olarak madalya kürsüsüne çıktı.

 

Belediyespor Güreş Takımı Antrenörü Enes Kaya, 13-15 yaş arasındaki genç güreşçilerin bu turnuvalarda tecrübe kazandıklarını söylerken, gelecek yıllarda Mustafakemalpaşa’nın gurur duyacağı başarılar elde edeceklerini kaydetti.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM