17 Şubat Pazar


MHP’den dosta güven, düşmana korku

MHP’den dosta güven, düşmana korku MHP Karacabey İlçe Teşkilatı, Karacabey’deki esnaflara Türk Bayrağı dağıttı.   Üzerinde, “Bu Türk Bayrağı, ülkemizin geçtiği...
Bu Haber 30 Ocak 2018 07:30 Yayınlandı

MHP Karacabey İlçe Teşkilatı, Karacabey’deki esnaflara Türk Bayrağı dağıttı.

 

Üzerinde, “Bu Türk Bayrağı, ülkemizin geçtiği bu zorlu süreçte, Karacabey halkının devletimizin ve milletimizin yanında olduğunu, birlik, beraberliğimizi göstermek ve esnafımızın camlarına asması maksadıyla MHP Karacabey İlçe Başkanı Hüseyin Erol tarafından hediye edilmiştir” yazılı notun olduğu Türk Bayrağı’nı, Karacabey’deki işyerlerine ve pazarcı esnafına dağıtan MHP İlçe Teşkilatı, vatandaşlardan olumlu tepki alırken, MHP’liler ayrıca Karacabey İlçe Jandarma Komutanlığı’nı da ziyaret ederek Türk Bayrağı takdim ettiler.

 

 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan MHP İlçe Başkanı Hüseyin Erol, “Saygıdeğer hemşerilerim. Malumuz üzere ülkemiz zorlu bir süreçten geçmektedir. Küresel güçlerin, dost görünüp fitne fesatlık ile beslenen odakların içerde ve dışarıda buldukları yandaşlar ile bölünmez bütünlüğümüz, bayrağımız, sancağımız tarihteki en büyük saldırılara maruz kalmış bulunmaktadır.

 

Tarihte Türk Devletleri buna benzer birçok yıkım projesine maruz kalmıştır. Milletimizin mayasını oluşturan birlik beraberlik ruhu ve Allah’ın yardımı ile bu belaları bertaraf etmeyi bilmiştir. Şimdi de içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci, Allah’ın yardımı ve milletimizin birlik beraberlik ruhu ve dayanışması ile inşallah atlatacağız.

 

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu ruhu ‘Muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur’ diyerek çok kısa bir dizede özetlemiştir. Milletimizin yek vücut olarak bertaraf etmiş olduğu belaları, tarih kahramanlık destanları olarak yazmaktadır.

 

Milletimizin birlik beraberlik ruhundan rahatsız olan odaklar, akıl ve mantık kurallarına sığmayan, savaşta bile bir ahlak kuralı içinde hareket eden Türk milletine aslı astarı olmayan iftiralar atarak uluslar arası platformda kendilerine yandaş bulma çabası içine girmiş bulunmaktadır. Bu gözü dönmüş caniler, katletmeye başladığında gözleri çoluk, çocuk, yaşlı ve kadın demeden hareket eder hale gelmiş olup, namaz vaktinde camileri bile bombalayacak kadar alçaklığa başvurmuş bulunmaktadırlar.

 

 

İşte bu dayanışma ve birlik beraberlik duruşunda, çorbada bizimde tuzumuz olsun diyerek Milliyetçi Hareket Partisi Karacabey İlçe Teşkilatı olarak, dosta güven, düşmana korku vermek amacı ile sokaklarımızı Türk Bayrakları ile donatmak maksadı ile esnafımıza bayrak dağıtma kararı aldık.

 

Bizler bu ruhu kaybetmediğimiz ve bu canlar bu bedende kaldığı sürece, ne bu bayrak iner, ne bu ezan diner, nede kutsal topraklarımıza namahrem eli değer” ifadelerine yer verdi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM