21 Mayıs Pazartesi


Meclis Üyeleri ‘Domates Festivali’nde

Meclis Üyeleri ‘Domates Festivali’nde Karacabey Belediye Meclisinde iki dönemdir görev yapan ve ikinci döneminde, aynı zamanda Bursa Büyükşehir Belediye Meclis...
Bu Haber 3 Ağustos 2017 16:37 Yayınlandı

Karacabey Belediye Meclisinde iki dönemdir görev yapan ve ikinci döneminde, aynı zamanda Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliğini sürdüren, MHP’li Belediye Meclis Üyesi Hüsnü Doğruoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri ile Kosova’ya gitti.

 

Kosova’nın Mamuşa kentinde Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla her yıl düzenlenen ‘Uluslararası Domates Festivali’nde Bursa Büyükşehir Belediyesini, bu yılda Büyükşehir Meclis Üyeleri temsil etti.

 

Kosova’nın tek Türk Belediyesi olan Mamuşa’da bu yıl 9.’su düzenlenen ‘Domates Festivali’ne, Bursa Büyükşehir Belediyesi AKP’li Meclis Üyeleri Abdülkadir Karlık ve Fatih Celen, MHP’li Hüsnü Doğruoğlu, CHP’li Lütfü Günenç ve DP’li Nurettin Çetin katıldı.

 

Domates Festivali, saygı duruşu ve Türkiye ile Kosova milli marşlarının okunmasıyla başladı. Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç yaptığı açılış konuşmasında, Kosova’nın her zaman Türkiye Cumhuriyeti’nin yanında olduğunu vurgularken, iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerinin geçmişe dayandığı, akrabalık bağlarının bulunduğu ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden çok yardım aldıklarını belirtti.

 

 

MHP Karacabey ve Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hüsnü Doğruoğlu da, Büyükşehir Belediye Meclisinde bulunan 4 farklı partinin meclis üyeleri ile birlikte yurt dışı ziyaretine katılmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Festival sonrası, Priştina, Prizen ve Mamuşa şehirlerinde protokol ziyaretleri yaptık ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Kosova’da ki tarihi yerlere, köprülere, camilere ve okullara yaptıkları restorasyonları, iyileştirmeleri ve tarihi dokuyu koruma gayretini görerek kendimizi yurt dışında değil de, Türkiye’de hissettiklerini söyledi.

 

Karacabeyli çiftçi bir ailenin çocuğu olduğunu, üniversiteyi bitirene kadar çiftçilikle meşgul olup ailesine yardımcı olduğunu, domatesin tarlada nasıl yetiştirildiğini, 5 yıl ilçemizdeki bir salça fabrikasında mühendis olarak çalıştığını, domatesin salçaya dönüş prosesini de çok iyi bildiğini belirten Doğruoğlu, “Nerede tarım ve teknoloji, orada bende varım” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM