23 Mayıs Perşembe


Mavi kapaklarla gelen mutluluk

Mavi kapaklarla gelen mutluluk   Karacabeyli öğrenciler anlamlı bir etkinliğe imza atarak geleceğe umut tohumları ekti. İlçe Öğrenci Meclisi, tüm...
Bu Haber 22 Mayıs 2018 15:27 Yayınlandı

 

Karacabeyli öğrenciler anlamlı bir etkinliğe imza atarak geleceğe umut tohumları ekti. İlçe Öğrenci Meclisi, tüm okullardaki öğrencilerle birlikte topladıkları mavi kapaklar karşılığı aldıkları akülü araçla genç bir kıza umut oldu.

 

Karacabey İlçe Öğrenci Meclisi Başkanı Elif Nur Çalışkan, 2017-2018 Eğitim Öğretim Dönemi’nde göreve gelmesiyle start alan kampanya geçtiğimiz hafta meyvesini verdi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin’in de desteği ile başlayan “Mavi Kapak Kampanyası”nda toplanan kapaklar karşılığı alınan akülü araç, önceki gün ihtiyaç sahibine teslim edildi.

 

Karacabey Tüm Engelliler Kültür Sanat Dayanışma ve Spor Derneği’nde gerçekleştirilen akülü araç teslim törenine; İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, Fen Lisesi Müdürü Murat Deniz, İlçe Öğrenci Meclis Başkanı Elif Nur Çalışkan, Dernek Başkanı Kağan Erdem, Başkan Yardımcısı Hasan Duman ve akülü aracın teslim edileceği engelli Serap Karaman katıldı.

 

 

Öğrencileri bu duyarlı davranışları nedeniyle takdir ettiğini ve gurur duyduğunu belirten İlçe Mili Eğitim Müdürü Emin Dingin, herkesin birer engelli adayı olduğunun altını çizdi.

 

Kendilerine verilen bu destek nedeniyle mutlu olduklarını ve tüm öğrencilerin engellilerle birlikte olduğunu görme sevincini yaşadıklarını vurgulayan Dernek Başkanı Kağan Erdem, “Mavi Kapak Kampanyası”nda emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Akülü aracı teslim alan Serap Karaman ise duygularını anlatmakta zorlandığını belirterek, engellilere destek olan tüm öğrencilere minnettar olduğunu ifade etti. İlçe Öğrenci Meclis Başkanı Elif Nur Çalışkan da kapak toplamaya devam edeceklerini söyledi.

 

 




© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM