18 Haziran Salı;


Malkara’ya ince ayar!

Malkara’ya ince ayar! Önceki yazımda sizlerle Büyükşehir dahil Karacabey Belediyesinin Malkara’ya olan ilgisizliğini paylaşmıştım. Yazı sonrası duyarlılık örneği sergileyen...
Bu Haber 3 Temmuz 2015 07:30 Yayınlandı

Önceki yazımda sizlerle Büyükşehir dahil Karacabey Belediyesinin Malkara’ya olan ilgisizliğini paylaşmıştım. Yazı sonrası duyarlılık örneği sergileyen Belediye Başkanı Ali Özkan, konuyla ilgili ne gerekiyorsa yapılacağını söyledi bana. Öncelikle Ali Başkana duyarlılığı için teşekkür ediyorum.

 

Evet aradan tam 18 gün geçti. Bu 18 gün içinde yapılanlara bakacak olursak, Yeniköy’ü Malkara’ya bağlayan yolun asfalt işlemi bitmek üzere. Malkara’da ki bozuk yollar düzeltilmiş. Malkara sahili Kurşunlu yol ayrımına kadar temizlenmiş. Bu kadar!

 

Kayadibi sakinleri başkanı bekliyor

 

Peki ya geri kalanlar! Geçtiğim akşam gittiğim Malkara Kayadibi’nde vatandaşlar kızgın. Diyorlar ki, sahili işgal eden ‘pazarcı şemsiyeliler çetesi’ hala işgale devam ediyor. Zabıta görmezden geliyor. Nedense sahil sadece Kurşunlu yol ayrımına kadar temizlenmiş.

 

Çalışanlara, Kayadibi mevkii sahilinin neden temizlenmediğini sorduklarını söyleyen vatandaşlar birde, ‘Bize bu kadar söylendi. O bölge Büyükşehire ait’ cevabı aldıklarını söylüyorlar. Yoksa işgalci pazar şemsiyelerini kaldıramadığınız için mi bu tarafa ekipler giremiyor?

 

Aydınlatmaların halen çalışmadığını da belirtiyor Malkara sakinleri. Çöp tenekeleri varla yok arası. Yani kısacası her şey yerli yerinde gibi. Üstelik sahile koyulan duşların brandaları bile yok. Millet uluorta duş alıyor. Birileri de demiş ki vatandaşa, ‘Brandalar takılırsa burada fuhuş yaparlar’… Buna yorum bile yapmak istemiyorum!

 

Bu arada unutmadan söyleyeyim, Malkara Kayadibi sakinleri sizi bir akşam teravihe bekliyorlar başkanım.

 

Yeniköy/Malkara üvey evlat mı Başkan Altepe?

 

Büyükşehir kanunu öncesi takip ettiğim Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ilçeye her geldiğinde öyle güzel konuştu ki zannedersiniz Karacabey Paris olacak! Altepe daha kanundan önce güzelleştirdi Karacabey’i(!)

 

Peki sonra ne oldu? Yaz sezonu öncesi sayın başkan yine Yeniköy dışındaki sahillerde aldı soluğu. Boy boy çekindiği resimlerle Bursa’nın sahilleri güzelleşiyor dedi. Son olarak ta Altepe, Kumsaz sahiline yapacakları projeleri kamuoyu ile paylaştı. Yani Altepe’nin sahil anlayışı önceden de dediğim gibi Yeniköy dışındaki her yer.

 

Sayın Başkan, Karacabeyliler Antalya sahillerini aratmayacak Kumsaz projeleri istemiyor merak etme, sadece insana yakışır bir sahil istiyor. Ayrıca bir de sizi bu sahillerde görmek istiyorlar haberiniz ola…
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM