17 Şubat Pazar


Lağım sulu sağlık hizmeti!

Lağım sulu sağlık hizmeti! Sağlıklı Yaşam Merkezi yapılacak alan, Sağlıksız Yaşam Merkezi olarak hizmete başladı.   Geçtiğimiz ay yıkılan Karacabey...
Bu Haber 16 Haziran 2017 08:00 Yayınlandı

Sağlıklı Yaşam Merkezi yapılacak alan, Sağlıksız Yaşam Merkezi olarak hizmete başladı.

 

Geçtiğimiz ay yıkılan Karacabey Devlet Hastanesi eski binasının yanında bulunan 112 Acil Servis binasından çevreye yayılan lağım suyu, sağlıkçıları ve mahalleliyi tedirgin ediyor.

 

Karacabey’e yapılacak olan Sağlıklı Yaşam Merkezi için Devlet Hastanesi eski binasında başlayan yıkım çalışmaları sırasında, yıkım alanı yanında bulunan 112 Acil Servis binasının kanalizasyon gider borusunun zarar görmesi sonucu, ortaya bu çirkin görüntü çıktı.

 

 

Yıkım çalışmaları sırasında zarar gören gider borusunu yenileyerek kanalizasyona bağlamak yerine, lağım suyunu bina arkasına açtıkları çukura akıtan görevliler, insan hayatı kurtarma mücadelesi veren 112 Acil Servis ekiplerini ve mahalle sakinlerini mikrop içinde bıraktılar.

 

Sağlıklı Yaşam Merkezi yapılacak olan alanda, sağlıksız yaşam mücadelesi veren sağlık ekiplerinin bu halini gören mahalle sakinleri de, yaşananlara tepki gösterdi.

 

 

112 Acil Servis ekiplerinin, olaylara mikropla birlikte müdahale etmek zorunda bırakıldığını belirten mahalle sakinleri, “Bir boruyu takmak bu kadar mı zor? Kaldı ki burası bir sağlık merkezi. Hatta olaylara ilk müdahaleyi yapan 112 Acil Servis binası. Buradaki sağlık çalışanları bu pislik içinde nasıl görev yapabiliyor. Buradan çevreye yayılan pis koku ve mikrop, sağlıkçıların ekipmanlarına da bulaşıyor. Bu büyük bir tehlikedir. Sadece onlar değil, biz mahalle sakinleri de tehlike altındayız. Birde buraya Sağlıklı Yaşam Merkezi yapacaklarmış. Burası daha şimdiden sağlıksız yaşam merkezi olmuş. Sizin sağlığa ve sağlıkçıya verdiğiniz değer buysa, vatandaşa verdiğini değeri düşünemiyoruz bile. Bu pisliği bizlere reva gören sorumsuz yöneticileri kınıyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Alper Tunalı

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM