21 Mayıs Pazartesi


Kurbanlıkta kg 40 lira!

Kurbanlıkta kg 40 lira! Karacabey Kırmızı Et Üreticileri Birliği ile Karacabey Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, ortaklaşa yaptığı çalışmalar sonrası, kurbanlık...
Bu Haber 10 Ağustos 2017 15:25 Yayınlandı

Karacabey Kırmızı Et Üreticileri Birliği ile Karacabey Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, ortaklaşa yaptığı çalışmalar sonrası, kurbanlık büyükbaş (kesme, parçalama dahil) karkas etin kilogramının 40 TL, kurbanlık küçükbaş canlı baskülün ise 20-23 TL olarak tespit edildiğini açıkladı.

 

Açıklamada, “Maliyet hesaplarında çok titiz bir çalışma yapılmış, elimizi vicdanımıza koyarak ve de üreticiye çok az bir kar marjı koyarak, iki tarafında mağdur olmamasına özen gösterilmiştir. Bu fiyatlar Bursa merkez ve ilçelerindeki en düşük fiyatlardır.

 

Düve kesiminin yasaklanması, yüksek döviz fiyatları ve Kurban bayramına az bir süre kaldığından ithalat zorluğu fiyatların yükselmesine sebep olabilir. İlçe halkımızın son günlere bırakmadan kurbanlıklarını temin etmesini tavsiye ediyoruz.

 

İlçe halkımızın kazasız, belasız, ağız tadıyla, birlik ve kardeşlik içerisinde bir Kurban Bayram’ı geçirmesini temenni ediyoruz” denildi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM