23 Mayıs Perşembe


Kupanın sahibi Yenikaraağaç!

Kupanın sahibi Yenikaraağaç!   Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Amatör Spor Kulüpleri Derneği (NASK) işbirliği ile 10 yıl aradan sonra...
Bu Haber 2 Ekim 2018 06:00 Yayınlandı

 

Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Amatör Spor Kulüpleri Derneği (NASK) işbirliği ile 10 yıl aradan sonra tekrar düzenlenen Hasanağa Köyler Ligi Futbol Turnuvası’nda şampiyonluğu Karacabey temsilcisi Yenikaraağaçspor aldı.

 

Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Amatör Spor Kulüpleri Derneği’nin düzenlediği Hasanağa Köyler Ligi Futbol Turnuvası, Nilüfer’den 25, Karacabey’den 3, Mudanya’dan 2 kırsal mahalle takımlarının katılımıyla gerçekleşti. 30 takım, 900 sporcunun katıldığı turnuvanın finali Nilüfer Belediyesi İbrahim Yazıcı Stadyumu’nda yapıldı.

 

Yaklaşık 2 bin taraftarın izlediği final müsabakasında, Karacabey’in iki kırsal mahallesinin takımları karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen maçın ardından rakibi Subaşıspor’u ilk yarıda bulduğu golle 1-0 yenen Yenikaraağaçspor şampiyonluğunu ilan etti. Subaşı’nın ikinci olduğu turnuvada yarı finalist takımlar Çayırköyspor ile İrfaniyespor da üçüncülüğü paylaştı.

 

 

Mudanya’nın Bacala Takımı en centilmen takım olurken, gol krallığını Yenikaraağaçspor’dan Erdi Çelik 12 golle kazandı. Yolçatıspor’un kalecisi Onur Dedeoğlu da turnuvanın en değerli kalecisi seçildi.

 

Büyük sevinç yaşayan Yenikaraağaç taraftarları, turnuva komitesine el emeği yün çoraplar hediye etti. Dereceye giren takımlara kupalarını Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Mehmet Turan Tansal, Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi ve NASK Başkanı Atakan Çorbacı ile birlikte verdi.

 

 

Başkan Bozbey, bir geleneği 10 yıl sonra tekrar başlatmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Bozbey, “Nilüfer’den, Karacabey’den ve Mudanya’dan kırsal mahalle takımlarımızın da katılımıyla büyük bir organizasyonu gerçekleştirdik. 3 ay devam eden turnuvada 900 sporcu 76 maç oynadı. Emeği geçen her kişi ve kuruma teşekkür ediyorum” dedi.

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da, turnuvada finali iki Karacabey takımının oynamasından duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Bu bizim için gurur verici bir olaydır. 30 takımın olduğu bir turnuvada finali iki Karacabey takımının oynaması büyük bir onurdur. Ben başta Yenikaraağaç ve Subaşıspor kulüp başkanları ve yöneticileri olmak üzere bu başarıyı getiren iki takım sporcularına da teşekkür ediyorum” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM