17 Ocak Perşembe


KTSO’dan ‘Mesleki Eğitim Merkezi’

KTSO’dan ‘Mesleki Eğitim Merkezi’ Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası arasında...
Bu Haber 12 Ocak 2018 08:59 Yayınlandı

Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası arasında gerçekleştirilen “Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi Binası” yapımı imza törenine ev sahipliği yaptı.

 

İmza törenine Bursa Valisi İzzettin Küçük, Karacabey Kaymakamı Yusuf Gökhan Yolcu, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Naci Güncü,  Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin katıldı.

 

Törende konuşan Karacabey Kaymakamı Yusuf Gökhan Yolcu, “Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası ve Karacabey Belediyesi’nin müştereken üstlenmiş olduğu bir proje. Bu yapılacak okulun ilçe halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Emeği geçen herkese teşekkür eden Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ise, “Bu projenin yapımını üstlenen KTSO Başkanı Naci Güncü ve yönetim kurulu üyelerine Karacabey halkı adına teşekkür ediyorum. İhtiyaç olan bir alana yatırım yapılıyor” ifadelerini kullandı.

 

Okulun yapımını üstlenen KTSO Başkanı Naci Güncü de, “Bu sosyal sorumluluk projemizin, sanayinin ve esnafın en büyük dertlerinden biri olan ara eleman eksiği konusunda işletmelere ve esnafımıza çözüm olacağını düşünüyorum. Güzel bir yatırım olacak. Desteği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Yapılacak eğitim merkezinin Bursa ve Karacabey için hayırlı olmasını temenni eden Vali İzzettin Küçük, “Bursa’da en önemli konu ara ve teknik elemanın bulunması, çalıştırılması. Bunun için en önemli unsur tabi ki bu teknik okulların kurulması. Sanayi odalarımız, belediyelerimiz devletin yanında, milli eğitimin yanında. Bu konuya bizzat ellerini taşın altına koymuşlardır. Kaymakamımıza, belediye başkanımıza ve Ticaret ve Sanayi Odamıza teşekkür ediyorum, hayırlı olsun. Çok yakın zamanda öğrencilerimizi burada görmeyi umut ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

3000 m2’lik Eğitim Merkezi

 

2018-2019 Eğitim Öğretim yılında hizmet vermesi planlanan, Karacabey Sanayi Sitesi içine 1000 m2 kapalı olmak üzere yaklaşık 3000 m2’lik bir alana inşa edilecek Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi’nde, 11 dersliğin yanı sıra atölyeler, çok amaçlı salon, laboratuar ve sosyal yaşam alanları da bulunacak.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM