18 Haziran Salı;


KTSO ‘Akredite Oda’ unvanını yeniledi

KTSO ‘Akredite Oda’ unvanını yeniledi   Geçen yıl çalışmaları tamamlanan ve denetimleri gerçekleştirilen 3, 8 ve 11. Dönem Oda/Borsaları; Türkiye Odalar...
Bu Haber 5 Mart 2019 07:45 Yayınlandı

 

Geçen yıl çalışmaları tamamlanan ve denetimleri gerçekleştirilen 3, 8 ve 11. Dönem Oda/Borsaları; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın da katılımıyla düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Törende sertifikasını alan Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’nın da, “Beş Yıldızlı Akreditasyon Belgesi” yenilendi.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB İkiz Kulelerde düzenlenen Akreditasyon Sertifika Töreni’nde yaptığı konuşmada, hızla gelişen ve dönüşen dünyada iş dünyasının kendisini geliştirmeye devam etmesinin çok önemli olduğunu, akreditasyon sistemi sayesinde oda ve borsaların da kendilerini dönüştürüp geliştirdiklerini söyledi.

 

Hisarcıklıoğlu, geçen sene 115 oda ve borsada akreditasyon denetimleri yapıldığını, bunlardan 103’ünün belgelerini yenileyebildiğini bildirdi. Hisarcıklıoğlu, “Belgeyi aldık, iş bitti yok. Onlar da kendilerini yeniliyorlar” ifadelerini kullandı.

 

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da yaptığı konuşmada, bakanlık olarak politika oluşturma süreçlerinde sivil toplumun görüş ve önerilerini çok önemsediklerini belirterek, oda ve borsalarla Türkiye’nin güçlü yarınları için birlikte çalıştıklarını söyledi.

 

Bakan Pekcan, 21. yüzyılın küresel ekonomisinde akreditasyonun öneminin farkında olduklarını dile getirerek, “Akreditasyon güven demek, kalite demek, kalite ise marka demek. Günümüzde güven veren, kaliteli olan, markalaşan rekabette her zaman öne çıkıyor. Artık ülkeler, şehirler markalaşıyor” ifadesini kullandı.

 

Konuşmaların ardından geçilen törende, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’nın sertifikasını, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Akreditasyon Kurulu Başkanı Faik Yavuz, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü, Meclis Başkanı H. Fikri Sezer, Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Sinemce ile Genel Sekreter Özgür Carlı ve Akreditasyon Sorumlusu Özcan Kozluca’ya takdim eti.

 

 

Akreditasyon belgelerinin yenilenmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü, üyelerine daha iyi hizmet sunmak için çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini belirtti.

 

KTSO’nun, hizmet anlayışı, şeffaflık politikaları, üyeleriyle ilişkileri, bilişim altyapısı gibi çalışmaları kapsayan akreditasyon denetimi sonucunda ‘Beş Yıldızlı Akreditasyon Belgesi’nin yenilendiğini ifade eden Güncü, “Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası olarak biz 2005 yılından bu yana TS İSO 9001 Kalite Sistemine sahibiz ve ilk kez 2012 yılında Akredite Oda olduk. Bu tarihten itibaren Odamız, olumlu gelişmeler kaydetti.

 

Son olarak geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen denetimin ardından da ‘Akredite Oda’ unvanımızı yeniledik. Odamızın çok şey kazandığına şahit olduk. Bu nedenle büyük bir mutluluk duyuyoruz. Ben akreditasyon belgemizin yenilenmesinde büyük emeği olan değerli çalışanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize, meclis üyelerimize ve meslek komitesi üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu sistemi oda/borsalarımıza kazandıran başta TOBB Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere TOBB Akreditasyon Kurulu Başkanımız Sayın Faik Yavuz’a ve TOBB Akreditasyon Kurulu’nda görev yapmış ve yapmakta olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM