27 Mart Çarsamba


Köy mevlitleri devam ediyor

Köy mevlitleri devam ediyor   Tüm ülke genelinde olduğu gibi Karacabey’de de geleneksel hale gelen ve bahar aylarına ayrı bir...
Bu Haber 11 Mayıs 2018 01:00 Yayınlandı

 

Tüm ülke genelinde olduğu gibi Karacabey’de de geleneksel hale gelen ve bahar aylarına ayrı bir ulviyet katan ‘köy mevlitleri’, ilçede tüm coşkusu ile devam ediyor.

 

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan; kırsalda yer alan Dağkadı, Gölkıyı, Harmanlı, Karakoca, Çavuş, Şahinköy,İsmetpaşa, Tophisar, Subaşı, Okçular, Kulakpınar ve Keşlik Mahallelerindeki etkinliklere katıldı.

 

Geleneksel köy mevlitlerinin, kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olduğunu belirten Başkan Ali Özkan, çiftçinin bereketli bir yıl olması dileklerinin; paylaşım ruhu ve dualarla birlikte, bir çeşit ifade tarzı olduğunu anımsattı.

 

Refah içinde kardeşçe yaşamalıyız

 

 

Yaklaşık 2 haftadan bu yana tüm Karacabeylilerin yoğun katılımı ile gerçekleştirilen etkinliklerde, vatandaşlarla biraraya gelen Belediye Başkanı Ali Özkan, bu anlamlı etkinliklerin peygamberimiz Hz. Muhammed’in örnek yaşantısını ve kişiliğini daha iyi tanıyıp, insanları kardeşliğe, hoşgörülü olmaya, iyilik ve dayanışma ruhuna yöneltmesi açısından, çok önemli kazanımlar ortaya çıkardığını kaydetti.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM