18 Şubat Pazartesi


Komşuda ‘mobil okuma yazma’

Komşuda ‘mobil okuma yazma’ Mustafakemalpaşa Belediyesi, sosyal hayata güç katan eğitim projelerine bir yenisini daha ekledi. Uğur Böceği Kültür Merkezileri...
Bu Haber 19 Mart 2018 16:33 Yayınlandı

Mustafakemalpaşa Belediyesi, sosyal hayata güç katan eğitim projelerine bir yenisini daha ekledi. Uğur Böceği Kültür Merkezileri aracılığı dokuz yıldır toplumda eğitimli, katılımcı ve bilinçli bireyler yetiştirmek için kurs faaliyetlerini sürdüren Mustafakemalpaşa Belediyesi, son olarak ücretsiz eğitim faaliyetleri verecek olan ‘Mobil Eğitim Aracı’nı vatandaşların hizmetine sundu.

 

İlk etapta okuma-yazma kursuna ev sahipliği yapacak Ücretsiz Mobil Eğitim Aracı, Adnan Menderes Meydanı’nda düzenlenen törenle hizmete alındı. Programa; Belediye Başkanın Sadi Kurtulan, Başkan Yardımcıları Ayhan Dadak ve Mustafa Eren, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, belediye meclis üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum teşkilatlarının temsilcileri, muhtarlar ve kursiyerler katıldı.

 

Her mahalleye ulaşacak

 

Törende konuşan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, hem esnaf dernekleri hem de STK’lar ile birlikte Mustafakemalpaşa’daki yaşam kalitesini arttırmak istediklerini söylerken, Mobil Eğitim Aracı’nı tüm mahallelere ulaştırarak talep edilen her alanda ücretsiz eğitim verileceğini kaydetti.

 

İlk etapta 60 kişilik bir grupla okuma-yazma kursunun başlayacağını dile getiren Başkan Kurtulan; “Hayatı anlamlandıran ve ondaki gerçeklere ulaşmanın en kolay yolu, okumak ve öğrenmektir. Okumanın ve öğrenmenin ise yaşı yoktur. Bu hizmeti vatandaşımızın ayağına götürüyoruz. Bunun içinde bu mobil aracı tasarladık. İlk olarak okuma-yazma ile ilgili bir hizmet verilecek. Daha sonra bilgisayar ve diğer eğitimlerle sürecek. İlk grubumuzun eğitimleri Züferbey Uğur Böceği Kültür Merkezi önünde başlayacak. Bu ücretsiz eğitimleri her mahalleye ulaştıracağız. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından eğitim aracı protokol üyeleri tarafından gezildi. Kurslara katılmak isteyenler, Uğur Böceği Kültür Merkezi şubelerine başvurabilecek.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM