20 Nisan Cumartesi


Komşuda gökyüzü renklendi

Komşuda gökyüzü renklendi   Mustafakemalpaşa Belediyesi ve Mustafakemalpaşa Sportif Havacılık Kulübü tarafından bu yıl 9.’su düzenlenen Turizm ve Havacılık...
Bu Haber 10 Eylül 2018 16:55 Yayınlandı

 

Mustafakemalpaşa Belediyesi ve Mustafakemalpaşa Sportif Havacılık Kulübü tarafından bu yıl 9.’su düzenlenen Turizm ve Havacılık Festivali, renkli görüntülerle başladı.

 

Mustafakemalpaşa’nın doğal güzellikleri ve alternatif sporlara yönelik potansiyelinin tanıtılması hedefiyle 8-9 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen festivale, Türkiye’nin birçok kentinden 150 sporcu katıldı.

 

İlk gün serbest uçuşlara sahne olan etkinlikte elverişli hava akımlarına sahip olan 420 metre yükseklikteki Erkızı Tepesi’nden arka arakaya havalanan onlarca paraşüt gökyüzünü renklendirirken sporcuların akrobatik uçuşları ilgiyle izlendi.

 

Üçbeyli Mahallesi’nde özel olarak hazırlanan alana iniş yapan paraşütçülere Mustafakemalpaşa Amatör Telsiz Cemiyeti’nin (TRAC) iletişim desteğinde bulundu.

 

Doğa sporu imkânı

 

 

Yamaç paraşütüyle yolcu olarak uçmak isteyenlerin bu yılda tandem uçuş heyecanı yaşadığı festivalin açılışına katılan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, sporculara başarılar diledi.

 

Mustafakemalpaşa’nın tabiat alanlarının alternatif sporlara meraklı olanlar için büyük bir fırsat sunduğunu belirten Başkan Kurtulan; “Bizlerde bu imkânı 9 yıldır yamaç paraşütü uçuşlarıyla değerlendiriyoruz. Spor ve doğanın iç içe olduğu bu festivalle Mustafakemalpaşa’nın güzelliklerini misafirlerimize tanıtmaya ve paylaşmaya devam edeceğiz. Tüm sporcularımıza keyifli ve kazasız bir uçuş diliyorum” dedi.

 

Gün içerisinde 300 kalkış gerçekleştiren sporcular, festival kapsamında Suuçtu Şelalesi ve Tümbüldek Kaplıcaları gibi Mustafakemalpaşa’nın doğal güzelliklerini ziyaret etti.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM