16 Haziran Pazar


Komşu terminale modern görünüm

Komşu terminale modern görünüm   Mustafakemalpaşa’da 1990’lı yıllardan beri hizmet veren otobüs terminali, Büyükşehir Belediyesi tarafından zemininden tavanına kadar yaptırılan...
Bu Haber 28 Ocak 2019 16:53 Yayınlandı

 

Mustafakemalpaşa’da 1990’lı yıllardan beri hizmet veren otobüs terminali, Büyükşehir Belediyesi tarafından zemininden tavanına kadar yaptırılan kapsamlı bir revizyonla modern bir görünüme kavuştu.

 

Bir taraftan Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri kararlılıkla hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan da 17 ilçedeki ortak kullanım alanlarında yaşam kalitesinin yükseltilmesi amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 

Mustafakemalpaşa ilçesinde de yaklaşık 30 yıldır faaliyet gösteren ve zamanla yıpranan terminal binanın yenilenmesi yönündeki taleplere Büyükşehir Belediyesi kayıtsız kalmadı. Burulaş marifetiyle işletilen Mustafakemalpaşa Otobüs Terminali, zemininden çatısına, dış cephesinden su yalıtımına, lavabolarından alışveriş mekanlarına kadar tamamen yenilendi. İlçeye gelenlerin ilk durağı olan terminal yeni görüntüsüyle modern bir mekana dönüştü.

 

 

Pırıl pırıl oldu

 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, beraberindeki Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ve Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Mehmet Kanar ile birlikte yenilenen terminal binasını gezdi. Terminalde faaliyet gösteren firma temsilcileriyle sohbet eden Başkan Aktaş, terminal esnafı ve otobüs bekleyen yolcuları da selamladı.

 

İl ve ilçelerin en önemli buluşma noktalarından birinin de terminaller olduğunu hatırlatan Başkan Aktaş, Mustafakemalpaşa terminalinin de 1990’lı yıllardan beri hizmet verdiğini ve şartların pek uygun olmadığını vurguladı.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM