20 Mart Çarsamba


Komşu gençler yabancı dil öğreniyor

Komşu gençler yabancı dil öğreniyor Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Uğur Böcekleri Kültür Merkezleri aracılığı ile kültürden sanata, spordan mesleki eğitimlere...
Bu Haber 1 Mart 2018 16:31 Yayınlandı

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Uğur Böcekleri Kültür Merkezleri aracılığı ile kültürden sanata, spordan mesleki eğitimlere kadar yaşamın her alanında vatandaşla iç içe olduklarını söyledi.

 

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Uğur Böceği Kültür Merkezi’nin Züferbey Mahallesi’ndeki şubesinde yabancı dil eğitimine katılan kursiyerleri ziyaret etti. Lise öğrencilerinin devam ettiği İngilizce kursunda gençlerle sohbet eden Başkan Sadi Kurtulan, kültürel değerlerin evrensele ulaşabilmesi için mutlaka yabancı bir dile ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

İdeallerinizi yeni fikirlerle yaşatın

 

Kursiyerlere tavsiyelerde bulunan Başkan Kurtulan; “ Önce kendi dilimizi, tarihimizi iyi bileceğiz. Çünkü bizler, özellikle gençler medeniyetimizin taşıyıcıları konumundadır. Dünyaya açılırken, kültürümüzü tanıtırken de yabancı bir dile ihtiyacımız var. Bunun için de yeni bir dil öğrenmek gerekiyor. Her dil insana yeni bir dünya açar. Uğur Böceği Kültür Merkezleri de bu amaçla İngilizce kursları düzenliyor. Gençlerimizin bu kurslara ilgisinden memnunuz. Okullarında aldıkları eğitimleri burada devam ettirme fırsatı bulabiliyorlar. Bilim ve teknoloji de ilerlemek istiyorsak genç ve yeni fikirlere ihtiyacımız var. Gençlerimiz yalnızca kendileri için değil ülkemizin geleceğine yönelik idealler taşıdığı sürece başarıya ulaşacaktır” dedi.

 

 

Uğur Böceği Kültür Merkezleri’nin 9 yıldır 30’dan fazla branşta öğrenci yetiştirdiğini kaydeden Belediye Başkanı Sadi Kurtulan; “İnsanlarımıza hangi yaşta olurlarsa olsunlar bu kapılar açık. En büyük sermayemiz eğitim. İnsana, eğitime katkı sunmaya devam edeceğiz” dedi.

 

İngilizce kursu öğretmeni Ercan bilgili de konuşmasında, verimli bir eğitim süreci geçirdiklerini söyledi. Bilgili: “A-1 ve A-2 düzeyinde kurslarımızı sürdürüyoruz. 120 saatlik bir eğitim programı var. Belediye Başkanımız Sadi Kurtulan’a ziyaretlerinden ve bize verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM