23 Mayıs Perşembe


Kız çocukları bizim için çok önemli

Kız çocukları bizim için çok önemli   Karacabey AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nü...
Bu Haber 11 Ekim 2018 15:08 Yayınlandı

 

Karacabey AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nü kutlayarak, “Bugünün çocukları, yarının güçlü kadınları; daha güzel bir dünyada yaşasın diye, hiç durmadan çalışıyoruz” dedi.

 

Hamiyet Özenli Başkanlığındaki AK Parti İlçe Kadın Kolları Yönetimi, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla ilçede yeni dünyaya gelen kız çocukları ve annelerini ziyaret ederek hediyeler verdi.

 

Özenli, en önemli amaçlarının, kız çocuklarının yaşam koşullarını iyileştirmek, eğitimlerini en iyi şekilde alabilmelerini sağlamak, küçük yaşta zorla evlendirilmelerinin önüne geçmek, insan haklarından tam ve etkili bir şekilde yaralanabilmelerini sağlamanın olduğunu söyledi.

 

 

AK Parti olarak kız çocuklarına yönelik ayrımcılığın önüne geçtiklerini dile getiren Özenli, bugün kız çocuklarının okullaşması ve eğitimlerini sorunsuz bir şekilde devam etmelerine imkân sağladıklarına vurgu yaptı.

 

Başkan Hamiyet Özenli, Karacabey’de ailelere katkıda bulunmak ve farkındalık oluşturmak istediklerine değinerek, ziyaretler kapsamında kız, anne ve babalarına çocuklarının başta sağlık, eğitim, yaşam koşulları olmak üzere her alanda en iyi şekilde yetişmesi adına bilgiler sunduklarını kaydetti.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM