21 Mayıs Salı;


Kitaplar başkandan hediye

Kitaplar başkandan hediye   Karacabey’de üçüncüsü düzenlenen ve halkın büyük ilgi gösterdiği, “Kitap, Kültür ve Yöresel Ürün Günleri”nin açılışı...
Bu Haber 9 Ekim 2018 07:10 Yayınlandı

 

Karacabey’de üçüncüsü düzenlenen ve halkın büyük ilgi gösterdiği, “Kitap, Kültür ve Yöresel Ürün Günleri”nin açılışı gerçekleştirildi. Karacabey Belediyesi öncülüğünde düzenlenen etkinliğin, 14 Ekim 2018 Pazar gününe kadar devam edeceği duyuruldu.

 

Karacabey Belediyesi’nin; ilçenin sosyal, ekonomik ve kültürel yönden gelişimine katkı sağlayacak amacıyla düzenlediği ve 14 Ekim’e kadar sürecek olan Kitap, Kültür ve Yöresel Ürün Günleri’nin açılışı, dün Atatürk Kent Meydanı’nda yapılan törenle gerçekleştirildi.

 

Açılışa; Karacabey Kaymakamı Yusuf Gökhan Yolcu, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, siyasiler, oda başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

 

Açılış öncesi konuşan Belediye Başkanı Ali Özkan, “Bugün geleneksel hale getirdiğimiz Kitap, Kültür ve Yöresel Ürün Günleri etkinliğimizi bir kez daha gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Başlattığımız kitap okuma etkinliği ile geleceğimizin teminatı çocuklarımıza örnek olmaya çalışırken, bu yavrularımızı şimdide okuduğu kitapların yazarları ile buluşturacak olmanın sevincini yaşıyoruz.

 

Bilindiği üzere Karacabey Belediyesi olarak kitap okumaya büyük önem veriyoruz. Bu doğrultuda öğrencilerimizle birlikte ‘Başkanımla Okuyorum’ etkinlikleri gerçekleştirdik ve bunun finalini de Türkiye’de ilk olacak şekilde ilçe stadımızda 10 bin öğrencimizle birlikte kitap okuyarak tamamladık. Özellikle gençlerimizin kitap okuma alışkanlığı kazanması için çalışmalar yapıyoruz.

 

 

Ülkeler, devletler ve milletler arası bir yarış var. Bu yarışı kaybetmemek için kitap okumaya önem vermeliyiz. Çünkü kitap okuyan insan her zaman farklıdır. Bunun yanında, yöresel ürünler üzerine açtığımız bir diğer alanda ise geleneksel yöremizin ürünlerini bir kez daha halkla buluşturuyoruz. Katılım gösteren, emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Özkan’ın konuşmasının ardından açılış kurdelesini öğrencilerle birlikte kesen protokol, ardından kitap stantlarını gezdi ve öğrencilere ücretsi kitap dağıttı. Yöresel ürünler stantlarının gezildiği sırada üreticiler, misafirlere yaptıkları ürünleri tattırırken, vatandaşlar da bu bölüme yoğun ilgi gösterdi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM