23 Mayıs Perşembe


Kim kazandı!

Kim kazandı! 10 Ekim 2013 tarihinde yazdığım “MHP kaybederse sorumlusu Toktaş” ve 26 Kasım 2013 tarihinde yazdığım “MHP’de...
Bu Haber 1 Nisan 2014 07:00 Yayınlandı

10 Ekim 2013 tarihinde yazdığım “MHP kaybederse sorumlusu Toktaş” ve 26 Kasım 2013 tarihinde yazdığım “MHP’de büyük oyun” adlı yazılarımda, MHP’de dönen BÜYÜK oyunu sizlerle paylaşmıştım.

 

Ve dediğim gibi oldu, MHP Bursa Milletvekilleri İsmet Büyükataman, Necati Özensoy, Bursa İl Başkanı Hasan Toktaş, MHP Belediye Başkan Adayı Ayhan Tayfur, İlçe Başkanı İsmail Tezcan ve büyük ülkü devleri sayesinde MHP kazandığı seçimleri AKP’ye verdi.

 

Öncelikle, hala o koltukta oturmaya devam eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli olmak üzere, İsmet Büyükataman ve Necati Özensoy ile oyunun başkahramanları Hasan Toktaş, Ayhan Tayfur, İsmail Tezcan ve büyük ülkü devlerini Karacabey Belediye Başkanlığını AKP’ye kazandırdıkları için kutluyorum.

 

Ne demiştik, MHP seçimlere Ergün Koç’la girerse kazanır, Ayhan Tayfur’la girerse kaybeder. Sonuçta dediğimiz oldu ve MHP kaybetti. Sadece kaybetmedi başkanlığı kendi elleriyle AKP’ye verdi.

 

Kısa bir hesap yapacak olursak, AKP’nin aldığı oy 18.630. MHP’nin aldığı oy 14.992. DP’nin aldığı oy 7.874. Ben mi toplayayım sen mi toplarsın Hasan bey. Neyse bunları ben toplayayım sen odanı topla!

 

Eğer ki MHP seçimlere Ergün Koç’la girseydi alacağı oy 22.866 olacaktı. Yani 4.236 oy farkıyla belediye MHP’nin olacaktı. (Resmi olmayan sonuçlar)

 

Ama siz ‘küçük olsun benim olsun’ zihniyetiyle hareket ederek bu davaya gönül verenlere büyük haksızlık ettiniz. Onurlu kaybediş dediniz adına. Hangi onurdan bahsettiğinizi ben pek anlayamadım. Kaybetmenin onuru mu olur, hem de kazanmışken kaybetmenin.

 

Ey Hasan Toktaş, farkında mısın bilmem ama Bursa’yı hüsrana uğrattın. Ey Ayhan Tayfur, farkında mısın bilmem ama Karacabey’e AKP belediyesini armağan ettin. Ey İsmail Tezcan ve ülkü devleri, yine Ayhan Tayfur’a arkasından laf sallamaya devam edersiniz artık.

 

Hadi bakalım hepiniz birer madalyayı hak ettiniz. Önder’inizden alırsınız artık birer madalya! Sizi gidi büyük ülkü devleri sizi.

 

Bu arada Ayhan beyefendi de beni affetmeyeceğini söylüyordu seçimlerden önce. Seni kim affetsin efendiiii.// Kim kazandı! // için 1 Yorum

  1. bozkurt dedi ki:

    Kaleminize sağlık Alper Tunalı , çok güzel izah etmişsiniz.Ayhan beyefendiyi affetmek mümkün mü? O ve ekibi yine haklı olduklarını düşünüyorlardır ne yazık ki!
    Karacabey’e yapabilecekleri kötülük bundan fazla olamazdı. Tebrik ediyorum.

    Allah Türk’ü korusun ve yüceltsin.


© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM