23 Ağustos Cuma


Kilo başına 5 kuruş destek

Kilo başına 5 kuruş destek   Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, “50 TL fark ödemesi destekleme primi” konusunda çiftçileri bilgilendirdi....
Bu Haber 16 Temmuz 2019 05:30 Yayınlandı

 

Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, “50 TL fark ödemesi destekleme primi” konusunda çiftçileri bilgilendirdi. Erdem yazılı açıklamasında; “Değerli üreticilerimiz bugünlerde buğday ve arpa hasat sezonu ve satış zamanı olması sebebiyle sizlere bir hatırlatma yapmak isterim. Tarım ve Orman Bakanlığımızın buğday, arpa, yulaf, çavdar ve tritikale üreticilerimize kilogram başına 5 kuruş, tonunda 50 TL fark ödemesi destekleme primi vardır.

 

Bu desteklemeden faydalanmak isteyen 2019 yılı ÇKS beyanlarını veren çiftçilerimizin ürünlerini satmış oldukları firmalardan alacakları müstahsil makbuzları ile Karacabey Ticaret Borsası’na onaylatıp birlikte İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüze müracaat etmeleri yeterli olacaktır.

 

Daha ayrıntılı bilgi için İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüze müracaat etmeleri halinde kendilerine yardımcı olunacaktır. Bu vesileyle değerli çiftçilerimize bol ve bereketli bir ürün sezonu dilerim” ifadelerine yer verdi.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM