16 Haziran Pazar


Kendimizi ahlaki yönden geliştirmeliyiz

Kendimizi ahlaki yönden geliştirmeliyiz   Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bünyesindeki resmi okul ve kurumlarda görev yapan yöneticilerin kişisel-mesleki bilgi...
Bu Haber 6 Eylül 2018 16:33 Yayınlandı

 

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bünyesindeki resmi okul ve kurumlarda görev yapan yöneticilerin kişisel-mesleki bilgi ve beceri düzeylerini artırmak amacıyla, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Hizmetleri AR-GE Birimi tarafından yürütülen Bursa Eğitim Yönetimi Platformu Projesi (BUYÖN) kapsamında, “Etkili Okul Yönetimi ve Eğitim Liderliği” konulu iki aşamalı toplantı düzenledi.

 

Eğitim Yönetimi platformu oluşturmak suretiyle resmi okul ve kurumlarda görev yapan eğitim yöneticilerinin kişisel ve mesleki gelişimlerini destekleyerek eğitim ve öğretimde kalitenin artırılmasının hedeflendiği projeyle, eğitim yöneticilerinin yaptıkları iş ve yönetimde kalite konusunda farkındalık kazanmalarının amaçlandığı belirtildi.

 

Eğitim Vadisi Oğuz Kaan Köksal Toplantı Salonunda düzenlenen ilk toplantıya, Bursa İl Milli Eğitim Müdür Vekili Necdet Sezer, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer, Strateji Geliştirme Bölümü Müdür Yardımcısı Ekrem Koz, eğitim bölümlerinden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile birlikte okul yöneticileri katıldı. Daha sonra her eğitim birimi ilgili Müdür Yardımcısı/Şube Müdürü başkanlığında ayrı ayrı toplantı yaptı.

 

 

Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Necdet Sezer, “Okul Müdürleri rol model olmak zorundadır. Bu bağlamda yöneticiler olarak kendimizi bilimsel ve ahlaki yönden geliştirmeliyiz. Aynı zamanda öğrenci ve öğretmenlerimize değer vererek doğru iletişimle onların mutlu ve huzurlu olmalarını sağlayabiliriz. Bu bağlamda öğrenci ve öğretmenlerimiz o günü bitirdiklerinde ertesi gün okula gelmeyi sabırsızlıkla beklemeli” şeklinde konuştu. Sezer, görevlerine yeni başlayan okul yöneticilerine başarılar dileyerek sözlerini tamamladı.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM