18 Şubat Pazartesi


KARFED her zaman göreve hazır

KARFED her zaman göreve hazır   Osman Bektaş başkanlığındaki Karacabey Hemşehri Dernekleri Federasyonu (KARFED), 24 Haziran seçimlerinin ardından AK Parti İlçe...
Bu Haber 5 Temmuz 2018 15:44 Yayınlandı

 

Osman Bektaş başkanlığındaki Karacabey Hemşehri Dernekleri Federasyonu (KARFED), 24 Haziran seçimlerinin ardından AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan’ı ziyaret ederek başarı diledi. KARFED yöneticileri ayrıca, Belediye Başkanı Ali Özkan’ın da konuğu oldu ve her gecen gün gelişerek büyüyen ‘Güzellikler Şehri’ Karacabey için yapılacak çalışmalarda üzerlerine düşen konularda göreve hazır oldukları mesajını verdi.

 

24 Haziran seçimlerinin demokratik bir ortamda ve halkın yoğun katılımıyla gerçekleştiğini belirten KARFED Başkanı Osman Bektaş, seçimlerden birinci parti olarak çıkan AK Parti’yi tebrik etti.

 

Halkın iradesine her zaman saygı duyduklarını belirten Bektaş, yeni dönemde Ertem İşcan başkanlığındaki AK Parti İlçe Teşkilatı’na da başarı diledi. İlçeye hizmet adına KARFED olarak her türlü katkıyı vermeye hazır olduklarını ifade eden Bektaş,

 

“Bizler, ilçemizde bulunan tüm hemşehri derneklerinin sorunlarını tek bir çatı altında toplayarak çözüm adına güç birliği için kurulduk. ‘Bir elin nesi var, iki elin sesi var’ düşüncesinden yola çıkarak, içinde yaşadığımız Karacabey’e de katkı sunmayı amaçlıyoruz. İktidar partisinin temsilcileri olarak sizlere sorunların tespiti ve çözümleri adına yardımcı olmak istiyoruz. Birlik beraberlik içinde Karacabey için çalışmak bizleri daha mutlu edecektir” dedi.

 

Nazik ziyaretlerinden dolayı KARFED Ailesi’ne teşekkür eden AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan da, Karacabey’deki tüm kesimleri kucakladıklarını, kimseyi ayrıştırmadan birlik içinde çalışmalarına devam etmek istediklerini vurguladı. Göreve geldiği ilk günden itibaren Karacabey için birlik çağrısı yaptığını belirten İşcan,

 

“İlçemize hizmet adına sizlerden alacağımız güç ve katkılar sayesinde çok güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum. KARFED gibi güçlü bir sivil toplum kuruluşunu yanımızda görmek bizlerin çalışma şevkini daha da artıracaktır. Destekleriniz ve güzel dilekleriniz için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 

AK Parti İlçe Teşkliatı’nın ardından Belediye Başkanı Ali Özkan’ı ziyaret eden Karacabey Hemşehri Dernekleri Federasyonu yöneticileri, Belediye’nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini, Karacabey’in her geçen gün gelişerek büyüdüğünü ve ‘Güzellikler Şehri’ Karacabey için yapılacak çalışmalarda her daim göreve hazır olduklarını vurguladı.

 

İlçeye hizmet adına Belediye’nin yanında olduklarını kaydeden KARFED Başkanı Osman Bektaş, “Başta hemşehri derneklerimizin olmak üzere, ilçemizin tüm sorunlarının belirlenmesi ve çözümü için yapılacak çalışmalarda Belediyemizin yanınızdayız. İlçemiz her geçen gün gelişiyor ve büyüyor. İşte bizler de bu gelişim ve büyümeye katkı sunmak için elimizden gelen desteği vermeye hazırız” ifadesini kullandı.

 

İlçedeki hemşehri derneklerinin tek bir çatı altında toplanmasının Türkiye’ye örnek teşkil ettiğine dikkat çekerek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Ali Özkan da, “Belediye başkanı seçildiğim ilk günden bu yana Karacabey’i halkımızla birlikte yöneteceğiz dedik. Çoğulcu, her fikri önemseyen, kimseyi hor görmeden herkese eşit mesafede olmayı amaç edindik. Geçen 4,5 yılda Karacabey’imize hizmet anlamında önemli ivme kazandırdığımızı düşünüyorum. Tabii ki daha yapacak çok işimiz var. Sorunlar asla bitmez. Önemli olan tüm bu sıkıntıları birlikte çözebilmektir. İşte bu noktada da sizler gibi güçlü sivil toplum kuruluşlarının düşüncelerine, önerilerine ve desteğine ihtiyacımız var. Nazik ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum ve birlikte Karacabey’imizin daha da gelişmesi için güzel çalışmalara imza atacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

Öte yandan gerçekleşen AK Parti ve Belediye ziyaretlerinde; Karacabey Hemşehri Dernekleri Federasyonu ve Karadenizliler Derneği Başkanı Osman Bektaş’ın yanı sıra Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Cengiz Coşkun, Balıkesirliler Derneği Başkanı Musa Altın, Artvinliler Derneği Başkanı Mükerrem Yılmaz, BAL-GÖÇ Dernek Başkanı Niyazi Saygılı, Erzurumlular Derneği Başkanı Nuri Şimşek, Karacabey Saadet ve Hamidiye Mahalleleri Romanları Kalkındırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Musa Uzer ile Ordu Aybastılılar Dernek Başkanı Mustafa Kaya da hazır bulundu.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM