21 Nisan Cumartesi


Karacabeylilerin ‘Çanakkale’ çıkarması

Karacabeylilerin ‘Çanakkale’ çıkarması Bursa Karacabeyliler Derneği, her yıl Haziran ve Eylül aylarında gerçekleştirdiği ‘Çanakkale Şehitlik Gezisi’ni bu yıl da...
Bu Haber 12 Haziran 2017 16:41 Yayınlandı

Bursa Karacabeyliler Derneği, her yıl Haziran ve Eylül aylarında gerçekleştirdiği ‘Çanakkale Şehitlik Gezisi’ni bu yıl da düzenledi. Nilüfer Belediyesi’nin araç, kahvaltı ve rehber desteği verdiği gezi hakkında bir açıklama yapan derneğin Turizm Gezi Komisyonu Başkanı ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesi Sevinç Nayman, şu ifadelere yer verdi:

 

“Derneğimizin yıllık gezi programında olan ve her yılın Haziran yaz dönemi ile Eylül kış dönemi olmak üzere yılda muhakkak iki farklı ayda Çanakkale gezimizi düzenliyoruz. Bu yıl da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yaz dönemi gezimizi Haziran ayının ilk haftası gerçekleştirdik.

 

Gezimiz geçtiğimiz Cumartesi gecesi başladı. Deniz ulaşımının ardından Gelibolu’ya vardık. Kafilemize eşlik edecek olan Rehberimiz Tarihçi Yazar Cemalettin Yıldız hocamızın sunumuyla da Eceabat’tan gezimize start verdik.

 

 

Sırasıyla; Kilitbahir, Seyit Onbaşı Anıtı, Şahindere Şehitliği, Alçıtepe Köyü, Salim Mutlu Müzesi, Çanakkale Şehitleri Abidesi, Seddülbahir Köyü ve Kalesi, Ertuğrul Koyu, Anzak Koyu, Kanlı Sırt, 57. Alay Şehitliği, Conk Bayırı’nı ziyaret ettik. Rehberimizin akıcı anlatımıyla katılımcılarımız duygusal anlar yaşadı. Şehitlik gezisinin tamamlanmasının ardından kafilemiz, Çanakkale merkezde bulunan Aynalı Çarşı’yı gezerek akşam saatlerinde Bursa’ya döndü.

 

Hiç bir projemizde bizleri yalnız bırakmayan Nilüfer Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Bozbey’e, tüm dernek yöneticilerimiz ve Başkanımız Yüksel Ceylan adına teşekkürlerimi sunarım”

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM