23 Ağustos Cuma


Karacabeyliler Yalova’da sahne aldı

Karacabeyliler Yalova’da sahne aldı   Bursa Karacabeyliler Derneği Türk Sanat Müziği Korosu, Yalova Valiliği ile Yalova Belediyesi işbirliğinde düzenlenen konsere...
Bu Haber 24 Ocak 2019 15:31 Yayınlandı

 

Bursa Karacabeyliler Derneği Türk Sanat Müziği Korosu, Yalova Valiliği ile Yalova Belediyesi işbirliğinde düzenlenen konsere davet edildi. Konser sonunda Karacabeyliler Derneği Başkanı Yüksel Ceylan, plaketle onurlandırıldı.

 

Yalova’da yaklaşık 6 yıl önce kurulan Yalova Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu öncülüğünde dev bir konsere imza atıldı. Bursa’dan sadece Karacabeyliler Derneği ve Nilüfer Belediyesi Kadın Türk Sanat Müziği Korosu’nun davet edildiği konser, adından uzun zaman söz ettirecek görsel bir şov niteliğindeydi.

 

Karacabeyliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Türk Sanat Müziği Koro Şefi Mustafa Koç, Yalova’daki konsere davet edilmekten büyük onur duyduklarını söyledi. Koç, “Konser tarihinden yaklaşık bir ay önce Yalova Belediyesi Türk Sanat Müziği Şefi değerli hocam Sayın Faruk Ömer Özkan, beni arayarak Karacabeyliler Derneği TSM Korosu ile Nilüfer Belediyesi TSM Korosu’nu Yalova’daki konsere davet etti. Bizler de başta dernek başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimizle bu konuyu görüşerek konsere katılma kararı aldık.

 

 

Karacabeyliler Derneği TSM Korosu olarak böyle bir oluşumun içinde olmak bizler için mutluluk vericidir. Bizim en büyük özelliğimiz ise, dernek adı altında davet edilen tek koro olmamızdır. Söz konusu konsere davet edilen TSM Koroları’nın tümü belediye destekliydi.

 

Gelen diğer tüm koroların destekçi ve kurucuları bir belediye iken, Karacabeyliler Derneği hiçbir kurum ve kuruluştan tekbir kuruş destek talep etmeden, kendi imkanları ile ayakta kalmanın haricinde işte böyle başarılı işlere imza atıyor. 8 yıl gibi bir süredir de sıfır imkanlarla gerek Karacabey, gerek Bursa ve hatta ülke sınırları dışında dahi ülkemizi başarıyla temsil ediyoruz” dedi.

 

 

Konser arasında bir selamlama konuşması yapan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, tüm katılımcı koro guruplarına ayrı ayrı teşekkür ederek, grup liderleri ile dernek başkanlarına birer plaket takdim etti. Yalova Sahil Antik Tiyatro’da gerçekleşen konsere, Yalova halkının yanı sıra, çevre il ve ilçelerden de çok sayıda TSM severler katıldı.

 

 
© Copyright 2013 Tüm Hakları Saklıdır... Eray SARIÇAM